CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şehit Pilot Mustafa Tanış’ın baba ocağındaydı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’la birlikte Tanış’ın Yenimahalle’deki evine taziye ziyareti yapan Kılıçdaroğlu’na Parti Sözcüsü Haluk Koç, Ankara Milletvekili Sinan Aygün ve İl Başkanı Adnan Keskin de eşlik etti.

Geçtiğimiz hafta Konya’da 112. filoya ait bir adet F-4E 2020 uçağının düşmesi sonucu şehit olan Kurmay Yüzbaşı Pilot Mustafa Tanış için Yenimahalle Akın Caddesi’ndeki evinin önünde önce kuran okundu ardından dua edildi.
Ahmet’in, Mehmet’in çocuğu
gitmiş kimin umurunda
“Benim ciğerim yanıyor. Ocağıma ateş düştü” diye feryat eden Şehit Babası Hayri Tanış “Bu vatan hepimizin ama olan hep garibana oluyor. Ahmet’in, Mehmet’in çocuğu gitmiş kimin umurunda. Sadece kendi keselerini doldurmaya çalışıyorlar. Bunların hesabı artık sorulsun istiyorum. Eğer birilerinin zerre kadar kusuru varsa, çalıyor, çırpıyor, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyorlarsa kimselere hakkımı helal etmiyorum. Bir evlat kolay yetişmiyor. Devletin tepesindekiler arasında birinin evladı şehit oldu mu? İki cihanda ellerimiz yakalarında olacak” dedi.
“Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın” temennisinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin çözülmeyecek sorunu yok. Bütün mesele, devlet yönetiminde aklı ve mantığı hakim kılmak” dedi.
Şehidimiz parkta yaşasın
Mustafa Tanış’ın ailesi ve komşuları, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’dan evlerinin bulunduğu Narin Sokak’ın ve sokaklarındaki Lütfü Onay Parkı’nın adının Şehit Mustafa Tanış olarak değiştirilmesini istedi. Şehit ailesine başsağlığı dileyen Başkan Yaşar da gereğinin yapılacağını söyledi.

FACEBOOK YORUMLARI