2011 Milletvekili seçimlerinde 51 milyon seçmenin 44 milyonu oy kullandı, 7 milyon seçmen ise sandığa gitmedi. Muhalefet 7 milyon seçmenin oyunun peşinde. Muhalefet yaklaşık % 12 oranındaki küskünleri harekete geçirmek ve sandığa yönlendirmek için büyük çaba gösteriyor…
Muhalefet partileri AK Parti’nin 13 yıllık iktidarına son vermek için büyük çaba gösteriyorlar.
2011 Milletvekili seçimlerinde 51 milyon seçmenin 44 milyonu oy kullandı, 7 milyon seçmen ise sandığa gitmedi. Muhalefet 7 milyon seçmenin oyunun peşinde. Muhalefet yaklaşık % 12 oranındaki küskünleri harekete geçirmek ve sandığa yönlendirmek için kurdukları özel ekiplerle sokak, sokak propaganda yürütüyorlar.
Muhalefet partileri yaklaşık 7 milyon seçmenin iktidar karşıtı olduğunu ancak muhalefetten de umutları olmadığından sandığa gitmediklerini düşünüyorlar.
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Amacımız hem genel anlamda seçmenimizin oyunu almak hem de geçen seçimlerde oy kullanmayan yaklaşık 7 milyon seçmeni sandığa çekmektir. Yaptığımız çalışmalar gösteriyor ki geçen seçimlerde CHP’den umut verici ekonomik program göremedikleri için oy vermeyen çok büyük bir seçmen grubu var. Sayın Kılıçdaroğlu ve CHP olarak bizler bu seçimlere ekonomik hedefler koyarak çok iyi hazırlandık. Bu nedenle geçen seçimlerde oy kullanmayan 7 milyon küsküne çağrıda bulunuyoruz. Gelin CHP’ye oy verin yolsuzluklardan, yoksulluktan kurtaralım ülkemizi diyoruz” dedi.
MHP Antalya Milletvekili adayı Metin Özkan’la da konuştum. Özkan,” Evet 7 milyon küskün geçen seçimde oy kullanmadı. Bu seçimde MHP’ye oy vermeleri için ciddi bir çalışma yapıyoruz” diye konuştu.
Seçime günler kala siyasette tablo bu şekilde. Bakalım hangi parti hedefine ne kadar ulaşacak.