Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “ biz virgül koymayız, nokta koymaya gidiyoruz” dedi. Güzel söylemiş, ama hiç çekinmeden yapması gerekir dediğini.

Çünkü şuan dış politikanın D’sinden anlamayan bir adam koskoca Amerika’yı yönetiyor.
Anlık kararlar veriyor. Sevmediğini kovuyor, sevdiğine sempati gösterip beş dakikada kanka oluyor.
Bunları şunun için söylüyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’ın gönlünü çalabilirse eğer, verdiği kararlardan da caydırabilir.
Trump henüz bir devlet adamı olmadığı için, bugün “Kürtlere silah veriyorum” deyip ertesi günü, “vazgeçtim, vermiyorum” diyebilir.

Bu çok da anormal değil onun için. Yani koca Amerika’yı yönetmiyor da sanki evinde oyun oynuyor. Askerler, uçaklar, insanlar da, onun oyuncakları… Tam bir çocuk gibi davranıyor.
Aslında kendisi de henüz (geç olmakla birlikte) geldiği mevkiinin ciddiyetini fark etmiş değil. İstihbarat teşkilatları, ülkedeki güvenlik sorunları bunların hiçbirisinden haberdar olduğunu sanmıyorum. En azından şimdilik birçok konunun tam olarak, ciddi bir şekilde farkında değil. O yüzden Amerika devlet başkanı Donald Trump işi öğrenene kadar, bir şekilde boş bırakılmamalı, gerekirse iltifatla, sempatiyle yanaşmalı ve istenilen alınmalı.
Devlet adamlarının iyi politika yapması, ülke menfaatine uygun yöntemler keşfetmesi lazım.
Ben ülkemiz adına bir öneride bulunuyorum ve kadınca hislerimi de üzerine koyup, diyorum ki, şuan Trump’ı kendi safımıza çekmek için çok geç değil!. Hala geç değil çünkü FBI, Rusya bağlantılarını araştırmayla meşgul.

Onu şimdi tuttuk tuttuk, yoksa sonra hiç yakalayamayacağız.
O yüzden diyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız, noktayı koymaya giderse eğer, lütfen “one minute” ile değil, tam tersi, iltifat ederek ve Obama yönetimini kötüleyerek konuya girsin.
Çünkü Trump, ülkenin önemli sanatçıları, akademisyenleri ve bilim adamları tarafından hep Obama’yla kıyaslandı ve eleştirildi.
O yüzden Trump’ın en hoşuna giden şey Obama hakkında kötü şeyler duymak. Ben olsam bu son fırsatı böyle değerlendirirdim
Asla cumhurbaşkanına yol göstermek haddim değilim ama bazı fikirler hiç ummadık yerlerden çıkabilir biliyorsunuz,  bence bu fikir, kabul edin ki hiç fena değil.
ANNELER GÜNÜ

Anneler günü geldi geçti…
Annemsiz dördüncü anneler günüydü.
İlk yalnız kutladığımda, annem öleli yirmi gün olmuştu.
Bendeniz hâlâ salya sümüktüm. Kimseye normal gelmiyordu benim hâlâ ağlıyor, iç çekiyor olmam. Ama sadece yirmi gün önce kaybetmiştim onu. Üstelik bunu bana söyleyenler, annelerini kaybetmiş yakınlarımdı; onlar için farklı mı olmuştu acaba her şey? Yirmi gün uzun bir süre miydi ağlamak için?
Artık acılar, kayıplar bu çağda çok çabuk unutuluyor sanırım.

İnsanlar dümdüz yollarına devam ediyorlar.  Oysa acısı daha sonra koyar demiş eskiler, çok doğru. Daha dün rüyamda gördüm ve rüyamda görmek bile mutlu ediyor beni.
Anneler günü ise anlamını yitirdi benim için. Oğlumun anneler gününü bilmemesi biraz da bu yüzden, hatırlatan yok, sitem eden hiç yok…
Her gün defalarca “anne iyi misin” diye sorması, defalarca sarılıp öpmesi, suratım asık görse “anne bir şeye mi üzüldün demesi” sevgisini göstermeye yeter de artar bile.
Bunları yazarken aklıma geldi Mustafa Kemal için de annesi böyle önemliydi eminim, tüm çocuklar gibi.
İyi ki ölmüş annesini edilen hakaretleri duymadı. Hayatınızda siz siz olun kimsenin annesine hakaret etmeyin en büyük kötülük ve hiçbir çocuğun hazmedemeyecek kadar ağır bir kötülük…
Atatürk’ü sevmemek modası ile birlikte rahmetli annesine hakaret etmeye hiçbir kanun ve vicdan müsaade etmez. Anneler kutsaldır, onlara dil uzatılmaz.