Spor-Toto Süper Ligi İlhan Cavcav Sezonu’nun 11.ncı haftasının maçları oynandı. Maçlardan önce 8 şehidimiz için saygı duruşu yapıldı.

Seyirciler, taraftarlar bu bir dakikalık saygı duruşunu, “Şehitler ölmez, Vatan bölünmez” sloganı ile kestiler. Bu slogan ile tepkilerini dile getirdiler. İyi de bir dakika beklense, stat sessizliğe bürünse, İstiklal Marşı hep beraber söylense sonra sloganlar atılsa daha güzel olmaz mı? Bir dakikalık saygıya bile tahammülleri yok. Gelelim maçlara;

Galatasaray-5 Gençlerbirliği-1… Genel anlamda futbol vasattı. Seyirci, mücadele, faul, itiraz çoktu, hakem komikti, sportmenlik yine yoktu. Ev sahibi vasat oynadı. Konuk onu bile oynayamadı. Ev sahibinin 5 gol atıp çok kaçırdığına bakmayın. Karşısında ilk golden sonra dağılan bir takım vardı. Futbol iki takımın da güzel oynaması ile harika olur. Tek taraflı oyun futbol değildir.

Kayseri-0 Trabzon-0… Kötü bir futbol vardı sahada. Ev sahibi net gol pozisyonu bulmakta zorlandı. Bulduğunda da kaleci Onur’u geçemedi. Konuk takım ise futbolu unutmuştu sahada.

Antalya-2 Karabük-1… Futbol iyiydi, seyirci vardı. Ev sahibi, konuğu sahasında karşıladı ve kaptığı toplarla tehlike yarattı. Bir takım da Etoo gibi oyuncu varsa, gol atmakta sıkıntı çekmez. Bu maçta da 2 tane attı. Konuk da iyi oynadı ama gol atmakta zorlandı. Ev sahibi hakkıyla kazandı.

Kasımpaşa-2 Bursa-2… Güzel bir maç oldu. Konuk devamlı rakibinin sahasındaydı ama golleri ev sahibi attı. Konuk bastırmaya devam etti ama kalesini Harun çok güzel korudu. Bir çok gol kurtardı. Hakemin komedyası ile 10 kişi kalan ev sahibi kapandı. Konuğun baskısı devam etti ve 90 ve 90+3 attığı gollerle beraberliği sağladı.

Osmanlı Spor-1 Fenerbahçe-1… Futbol vasattı. Hatta vasatın altındaydı. Her iki takımda baskılı oynadı. Bu baskı ve mücadele futbol seviyesini düşürdü. Her iki takım da çok faul yaptı. Ev sahibi santrforsuz oynadı. Orta sahada kaptığı topları savunma arkasına atıp, hızlı iki adamıyla gol aradı. Bu taktikle 1-2 pozisyon buldu ama sonuç alamadı. Konuk ise erken dakikalarda bulduğu güzel golden sonra kontrollü oynayıp top yaptı(!). Konuk son haftalarda çok gol atıyor. Ancak bu gollerin bazılarını kendi kalesine, bazılarını rakibine asist yaparak atıyorlar.

Akhisar-0 Alanya-4… Maçın ilk yarım saati çok güzeldi. Tenis maçı gibiydi. Top bir o kalede bir bu kaledeydi. Karşılıklı kaçırılan gollerden sonra konuk takım öne geçti. Ligin en çok gol atan 2.ncı takımı olan konuk ekip bu maçı da boş geçmedi ve 3 gol daha atıp maçı bitirdi.

Malatya-0 Başakşehir-2… Ev sahibi maça sahasında bekleyerek başladı. Bu durum konu takıma yaradı. Sağlı sollu atakların sonucunda golü buldu konuk. Hazırlanışı ve bitirilişiyle güzel goldü. Sonra ev sahibi kabuğundan çıktı ve rakibin üzerine gitti ama pozisyon bulamadı. Her iki takım da bol bol top yaptı(!). Konuk tedbiri elden bırakan rakibini son dakika da cezalandırdı.

Göztepe-1 Beşiktaş-3… Maça ev sahibi hızlı başladı. Beş dakikada 3 şut attılar kaleci kurtardı. Konuk ise ilk hücumunu 6.ncı dakikada yapıp golü buldu. Sonra Her iki takım da top yaptılar. Maçın ikinci yarısına konuk golle başlayınca, ev sahibi havlu attı. Sonra skoru belirleyen goller geldi.

Sivas-2 Konya-1… Maçın ilk yarısında konuk penaltıdan gölü buldu. Ev sahibi penaltıyla cevap verdi. Sonra ev sahibi devamlı istedi. Konuk takımın gol atma problemi var. Daha çok isteyen ev sahibi kazandı.