Çocuklar, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’nde Kağıt Kıvırma Sanatı (Quilling) ile tanışacak. Satranç Müzesi Tasarım Atölyesi’nde ilki 17 Haziran’da Babalar Günü’ne özel bir programla başlayacak etkinlikte çocuklar, her hafta Cuma-Cumartesi günleri hayal güçlerini tasarım kağıtlarına aktaracaklar.

“Benim KALE Babam” diyerek 17 Haziran Cumartesi günü 14.00-15.30 saatleri arasında atölye çalışmasına katılacak çocuklar, kağıt kıvırma sanatını öğrenecek ve kendi tasarladıkları hediyelerini babaları için yaparken keyifli vakit geçirecek.

Birbirinden renkli ve özgün programlarla başkent Ankara’nın kültür- sanat etkinliklerinin vazgeçilmez adresi olan Satranç Müzesi, bu kez de kağıt kıvırma olarak bilinen Quilling ile aileleri bir araya getirecek. Yıl boyunca çeşitli konserlere, seminerlere, eğitimlere, dinleti ve sohbetlere ev sahipliği yapan Satranç Müzesi, yaz dönemi ile beraber hem öğretici hem de eğlenceli bir etkinliğe imza atıyor. Quilling sanatı eğitmenleri olan Serpil ve Hakan Diri çifti, başkentli çocukları babalarına kendi özgün hediyelerini hazırlamak için Gökyay Vakfı Satranç Müzesi’ne davet ediyor.