BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın en eski caddelerinden Şarampol’u eski günlerine döndürecek projeyi, referandum yaparak halka sordu. 9 mahalle ve Şarampol esnafının oy kullandığı referandumda, Antalyalılar yüzde 90.19 evet oyu ile ‘Şarampol Projesi ‘ni istiyoruz’ dedi.

Başkan Menderes Türel, kentin en eski ve en ünlü caddelerinden Şarampol için referandum yaptı. Şarampol Caddesi Kentsel Tasarım Projesi, gerçek bir seçim havasında gerçekleştirilen referandum ile halka soruldu. Elmalı, Balbey, Tahılpazarı, Cumhuriyet, Güvenlik, Kızılsaray, Muratpaşa, Sedir, Üçgen mahallelerinde kurulan sandıklarda seçmen listelerinde isimleri bulunan vatandaşlar ile Şarampol esnafı oy kullandı. Vatandaşın katılımı yoğun oldu. 4 bin 637 kişinin oy kullandığı sandıklardan Şarampol’ü eski günlerine döndürecek projeye ‘evet’ oyu çıktı. Vatandaşların yüzde 90.19’u projeye evet oyu verdi.

TÜREL: HEMEN ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, vatandaşların kararının kendileri için her şeyden önemli olduğunu ifade ederek, çıkan bu sonucun ardından vakit kaybetmeden çalışmaya başlayacaklarını söyledi. Antalya’nın en eski, en köklü ve en ünlü caddesi Şarampol’ü eski günlerine döndürmek için proje hazırladıklarını kaydeden Başkan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi de Antalyamızın en eski mahallelerinden Şarampol için ‘Efsane Geri Dönüyor’ sloganıyla referandum düzenledik. İlk dönemimizde raylı sistemin ilk etabını geçirdiğimiz Şarampol için bir yayalaştırma ve güzelleştirme projesi gündemimizdeydi ancak fırsatımız olmamıştı. Antalya 5 senelik bir duraksama döneminden sonra tekrar projelere başladı. Seçilir seçilmez projeyi Şarampol’e kazandırmak için kolları sıvadık, projemizi hazırladık. Vatandaşlarımıza birçok noktada tanıttık. Esnafımızı tek tek gezerek projeyi anlattım. Antalyalılara ‘Şarampol’ü eski günlerine döndürelim mi’ diye sorduk. Onlar da yüzde 90.19 oranında evet dedi. Artık çalışma zamanı.”