Ev sahipliği yaptığı, düzenlediği ve destek verdiği etkinliklerle başkentin kültür – sanat anlamında da kalbi olan Çankaya Belediyesi, bünyesindeki sanat merkezleri ve galerilerle Çankaya’nın sanat nabzını tutmaya devam ediyor.

Bu yıl 22.si düzenlenen “Adalet ve Demokrasi Haftası”nın açılış paneline ev sahipliği yapan ve hafta boyunca çeşitli etkinlik ve sergileri başkentlilerle buluşturacak olan Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, bu hafta da dopdolu. Başkentli resim severler 1 Şubat’tan itibaren ÇSM’nin galeri katlarında İranlı Sanatçılar Resim Sergisi’ni izleyebilir; sanatçılarla sohbet edebilirler.
Çankaya Belediyesi Galeri Uray da bu hafta Özlem Güner’in yağlıboya kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, 4 Şubat’a kadar gezebilecek.
Yetişkinler kadar çocukların da kültür sanat etkinlikleriyle buluşmasına özen gösteren Çankaya Belediyesi, 27 Ocak’ta Tiyatro Moral’in, “Afacan Can” adlı oyununu çocuklarla buluşturuyor. Oyun, Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi’nde 10.30’da ve 15.30’da “perde” diyecek.
Panayır Sanat Merkezi’nin “Sevgi Bahçesi” adlı oyunu 28, 29 ve 30 Ocak’ta saat 14.00’de; Tiyatro Moral’in, “Nasıl Olacak?” adlı oyunu 29 Ocak saat 19.00’da ve Ankara Çağdaş Sanat Tiyatrosu’nun “Cambaz Kardeşler” oyunu da 29- 30 Ocak tarihlerinde yine Yılmaz Güney Sahnesi’nde çocuklarla buluşacak.

FACEBOOK YORUMLARI