Suat ÖZER- ANKARA- Elmadağ Belediyesi Başkan Yardımcısı Sami Özer İlçelerinde yaşayan sanatçıları ziyaret ederek, sanata ve sanatçıya verilen öneme değinerek ‘’ Başkanımızın talimatları ile ilçemiz sınırlarında yerleşik olarak yaşayan sanatçılarımızı zaman zaman ziyaret ederek, onların gözünden ilçemiz hakkında bilgiler alıyoruz ’’ dedi.

 

Ankara’nın Elmadağ İlçesi Belediye Başkanı Gazi Şahin ilçe sınırları içerisinde yerleşik olarak yaşayan sanatçıların tespiti için bir çalışma başlattı. Bu konuda bizzat başkan yardımcısı Sami Özer’i görevlendirdi. Bu proje kapsamında başkan yardımcısı Sami Özer ilk ziyaretini sulu boya resim sanatçısı, Ankara Ressamlar Derneği üyesi Doç. Dr. Yurdagül Döl’e yaptı. Ziyareti sırasında sanatçıdan ilçede, belediye tarafından yapılan hizmetleri anlatıp, bu konudaki düşüncelerini alıp belediye hizmetlerindeki beklentilerini soran

SONY DSC
SONY DSC

başkan yardımcısı Özer ‘’başkanımızın talimatları gereği ilçemiz sınırları içerisinde yaşayan sanatçıların ve yaşadıkları adresin tespiti ile ilgili bir çalışma başlattık. Bu çalışmayı aralıksız olarak sürdüreceğiz. İlk ziyaretimizi öğretim görevlisi ressam Doç. Dr. Yurdagül Döl hocamıza yaptık. Kendisine belediyemiz çalışmaları hakkında bilgiler verip, kendisinin beklentilerini sorduk. Bu ziyaretlerin en önemli tarafı ise sanata ve sanatçıya vefa olmasıdır. Karşılıklı sohbet ve ikramlarla sıcak ve samimi bir havada yaptığımız bu anlamlı ziyaretlerin devamı çok sık olmasa da devam edecek. Bu konuda başkanımızın kesin emirleri var. Zaman zaman onları belediyemiz imkanları ile hizmet binamızda da ağırlayacağız ‘’ dedi.
Ailesi ile Elmadağ’da mütevazi bir yaşam sürdüren sulu boya resim sanatçısı –ressam Doç.Dr. Yurdagül Döl; ressamlar gurubu ve Sanatçı Öğretmenler Gurubu Üyesi olup, bugüne kadar bir çok karma ve kişisel sergide yer aldı. Halen G.Ü.M.E. Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.