Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çakırlargücü Spor Kulübü Başkanı Mustafa Eryücel’i, yönetim kurulunu ve sporcularını makamında ağırladı.
Spora ve sporcuya verdiği desteklerinden dolayı Başkan Yaşar’a teşekkürlerini sunan takım, 2014-2015 Sezonu 3’üncü Grup Amatör Küme Şampiyonu olduklarını dile getirerek, kuruldukları sene kazanmış oldukları şampiyonluk kupasını Yaşar’a hediye etti.
“Sizlerin başarısı bizleri gururlandırıyor”
Çakırlargücü’nün şampiyonluğundan gurur duyduğunu belirten Yaşar, “ Tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Amatör kulüplere elimizden gelen desteği veriyoruz. Sizlerin başarısı bizleri gururlandırıyor. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için spor çok önemli. Ben göreve geldiğimde 20 parkta koşu yolu ve spor aletleri yoktu. Şimdi ise 200 parkımızda koşu yolu ve spor aletleri var. Bu sayede yaşlılarımız ve gençlerimiz spor yapabiliyor. Özellikle gençler için spor, büyük önem taşıyor. Hem spor yaparak sağlıklarını koruyorlar hem de kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar” dedi.
“Belediyeler destek olmalı”
Belediyelerin üstüne düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğine de değinen Başkan Yaşar, “Belediyelerin görevi sadece yol yapmak, kaldırım yapmak, asfalt atmak ve park yapmak değildir, belediyeler asli görevlerinin dışında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de destek olmalıdır. Biz Yenimahalle’ye 3 yüzme havuzu ve spor kompleksi kazandırdık.