2014-2015 sezonunda Kapalı Spor Salonu Türkiye Şampiyonu olan Keçiören Bağlum Spor Bayan Hokey Takımı bu sene de şampiyonluğu kimseye kaptırmadı.

Şampiyon hokey takımı kupa başarısını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile birlikte kutladı. Mustafa Ak şampiyon takımı Belediye Meclis Salonu’nda kabul ederken, oyuncular şampiyonluk kupasını Başkana sundular. Sporcuları tebrik eden Başkan Ak, toplu hatıra fotoğrafı çekimin ardından, “Keçiören Belediyesi Bağlum Spor kulübü sporcuları başarılarıyla gurur kaynağımız olmaya devam ediyorlar. İnanıyorum ki hem Avrupa’da hem de olimpiyatlarda Keçiören’i, Ankara’yı ve Türkiye’yi başarıyla temsil edecekler. Hepinizi tekrar tebrik ediyorum. Keçiören Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcuların yanındayız” diye konuştu.
Hokey takımı şampiyon olarak aynı zamanda Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı da kazandı. Bağlum Spor, Mayıs ayında Fransa’da düzenlenecek Avrupa Hokey Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

BUDOKAİDO MİLLİ TAKIMINA 9 SPORCU ÇAĞRILDI
Bağlum Spor’un Budokaido takımı ise yarıştığı müsabakalarda gösterdiği başarıdan dolayı Türkiye Budokaido Milli Takımı’na çağrılarak önemli bir başarıya imza attı. Türkiye çapındaki 860 Budokaido sporcusu arasından milli takıma 80 sporcu seçilirken, Bağlum Spor milli takıma 9 sporcusunu birden göndermeyi başardı. Milli takıma çağrılan Bağlum Spor’lu Budokaidocular arasında 2015 Dünya Şampiyonu Tuğba Özge Şimşek, 2014 Dünya Şampiyonu İlknur Karakaya ve Avrupa Şampiyonu Beyzanur Karakaya da yer alıyor. Bağlum Spor’un Budokaido takımı içerisinde aynı zamanda olimpiyatlara hazırlanan sporcular da bulunuyor.