SPOR Toto Basketbol Ligi final serisinde Anadolu Efes’i 4-2 yenerek 2015-2016 sezonunu şampiyon tamamlayan Fenerbahçe, düzenlenen törenle kupasını aldı.

Sarı-lacivertli basketbolcular ve teknik heyet Ülker Sports Arena’da saha ortasına kurulan platforma tek tek anons edilerek çağrıldı. Taraftarlar, özellikle başantrenör Zeljko Obradovic’e büyük sevgi gösterisinde bulundu. Fenerbahçe’nin kaptanı Melih Mahmutoğlu, şampiyonluk kupasını Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ellerinden aldı. Fenerbahçeli basketbolcular daha sonra Obradovic’i havaya fırlattı.

ANADOLU EFES DE ALKIŞLANDI

Sarı-lacivertli taraftarlar, sezonu ikincilikle tamamlayan Anadolu Efes’i de madalya töreninde alkışladı. Anadolu Efesli oyuncular da alkışla taraftarlara karşılık verdi.

DATOME MVP SEÇİLDİ

Spor Toto Basketbol Ligi final serisinde “En Değerli Oyuncu” (MVP), gazeteciler tarafından verilen oyla Fenerbahçe’nin İtalyan yıldızı Luigi Datome seçildi. Datome, ödülünü Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Erdenay’dan aldı.
Fenerbahçe Başantrenörü Obradovic: “Bütün Avrupa Fenerbahçe’nin nasıl basketbol oynadığının farkında”
Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, “Bütün Avrupa Fenerbahçe’nin nasıl basketbol oynadığının farkında” dedi.
Anadolu Efes’i 91-70 mağlup ederek şampiyon oldukları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, Sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’a teşekkür ederek, şunları söyledi:
“Her şey geçen yaz başladı. Başkanımız Aziz Yıldırım bize güvendi. Bana, Ömer Onan’a ve Maurizio Gherardini’ye güvendi. Bizim doğru olduğuna inandığımız yolda ilerlememize fırsat verdi. Bunun için kendisine çok teşekkür ediyorum. Sezonun ilk saniyesinden son saniyesine kadar bizimleydi. Yazın karar verirken bütün kupalar için savaşan bir takım istedik. Yeni oyuncularımız oldu. 3 final oynadık. İkisini kazandık, kaybettiğimizi de biliyorsunuz nasıl olduğunu. Bu hikayenin bir kısmı. Diğer tarafta nasıl basketbol oynadığımız var. Çok mutluyum. Bütün Avrupa Fenerbahçe’nin nasıl basketbol oynadığının farkında. Kulüpte çalışan herkese çok teşekkür ediyorum. En önemlisi de taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Kulübü büyük yapan onlar. Oyuncularımız bütün ışıltıyı hak ediyor. Dörtlü Final’den sonra gün aşırı maç oynamak gerçekten zordu. Bunun için enerjili olup, mükemmel bir takıma karşı şampiyonluğu elde ettiler. Onları da pozitif oyunları için tebrik ediyorum. Skordaki farka çok dikkat etmemek lazım. Gerçeği çok yansıtmıyor.”
Sırp başantrenör, yeni sezonda kadroyu korumak istediğini de vurgulayarak, “Bu akşam kutlamaları yapıp yarından itibaren hemen yeni sezon çalışmalarına başlıyoruz. Bütün oyuncularımı takımda tutmak istediğimi söyledim. Avrupa Ligi’nin yeni şekliyle geniş bir kadroya ihtiyacımız var. En önemlisi genç oyuncularımızla nasıl yol alacağımız. Ya burada ya da başka yerde oynayıp süre almaları lazım. Sakinleştikten sonra stratejimiz bu olacak. Sözleşmesi biten bazı oyuncularımız var. En önemlisi burada mutlu olan oyuncular istiyorum. Kimyamızın iyi olması için en önemli nokta bu. Kutlamaların resimlerini ve videolarını mutlaka izleyin. Çok mutlu insanlar göreceksiniz. Bu olmadan böyle sonuçlar elde edemezsiniz” diye konuştu.
Çalıştığı ekipten çok mutlu olduğunu da belirten Obradovic, “Senelerdir antrenörlük yapıyorum, bu ekiple çalışmak büyük mutluluk. Onlar için zaman zaman benimle çalışmanın zor olduğunu da biliyorum. Ben, her zaman takım için düşünürüm. Kupalar her zaman güzeldir ama önemli olan daha iyi insan olabilmek. Bu da hayatın anlamıdır. Bütün sezondan büyük keyif aldım” ifadesini kullandı.