HÜRRİYET  Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, “Bu mesele üç camın, bir kapının kırılması, bir binaya saldırılması meselesi hiç değildir. Bu halkın haber alma özgürlüğünün ve bunun için çalışan gazetecilerin susturulmaya çalışılması meselesidir. Saldırılar bizi korkutmaz, korkutamayacak” dedi. HÜRRİYET  Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, “Bu sabah yine acı bir haberle uyandık. Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Canımız yanıyor, yüreğimiz dağlanıyor.
Her gün onlarca şehit veriyoruz. Her gün kardeşlerimiz, oğullarımız, canlarımız gidiyor. Şiddet sokaklara iniyor, tarihin en karanlık günlerini anımsatır şekilde kapımızı çalıyor. Maalesef ayrıştırıcı, hedef gösteren, şiddeti körükleyen bir dil ülkemize hâkim olmaya başladı. Biz bugün… Tüm Doğan Grubu, Hürriyet çalışanları olarak… Milyonlarca okurumuz ve izleyicimizle birlikte işte bu teröre, bu şiddet diline karşı durmak için huzurunuzdayız.
“GÖZ GÖRE GÖRE İKİNCİ KEZ SALDIRIYA UĞRADIK”
Hepinizin bildiği üzere Pazar gecesi şu anda önünde bulunduğumuz bu bina, bir saldırıya sahne oldu.Kapımız kırıldı, binamıza girilmeye çalışıldı.İçinde bir partinin eski gençlik kolları başkanı ve şu anda meclisde olan bir milletvekilinin de bulunduğu bir kalabalık grup tarafından hakarete uğradık, tehdit edildik. Saldırının ardından da “bu saldırılara alışın” denildi.Sadece işini ve yayıncılığını düzgün yapmaya çalışan insanlar olarak alışmamız gerekenin ne olduğunu bir gece sonra öğrendik.Evet, önceki gece, göz göre göre, ikinci kez saldırıya uğradık.
“HEDEF GÖSTERİLİYORUZ”
Neden böyle oldu? Bunun tek bir sebebi var: Hedef gösteriliyoruz. Başta babam Aydın Doğan olmak üzere grubumuzda çalışan gazeteciler, yazarlar ve yöneticiler, uzun süredir yalanlarla, iftiralarla, hedef gösteriliyor.
“HER TÜRLÜ TERÖRÜN KARŞISINDA OLDUK”
“Teröre destek verdiğimiz” şeklinde korkunç iftiralar atılıyor.Genel yayın yönetmenini teröre kurban vermiş, terörist saldırılara maruz kalmış bir yayın grubu olarak bizim 67 yıldır teröre karşı nerede durduğumuzu anlatmaya gerek yoktur.
Her zaman PKK terörünün ve adı ne olursa olsun her türlü terörün karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz.
Ayrıca bizim vatan sevgimizi sorgulamak da kimsenin haddi değildir.
Bu gazeteye 48 saat içinde iki ayrı saldırı düzenlendi.
Bu iki saldırı, Doğan Ailesi’ne karşı uzun bir süredir devam ettirilen sistematik karalama ve yıldırma kampanyasının bir parçasıdır.
“BİZİ MAHKUM ETTİRMEK İÇİN ÖZEL BİR ÇABA GÖSTERİLİYOR”
Doğan Grubu olarak… Son sekiz senedir büyük bir mücadele veriyoruz.
Önce, emsali hiç görülmemiş bir vergi cezası kumpası ile karşılaştık.
Yargı önünde kazanmış olduğumuz davalar, tekrar tekrar açılmak için zorlanıyor. Bizi mahkum ettirmek için özel bir çaba gösteriliyor.
“SALDIRILARIN NEDENİ BAĞIMSIZ YAYINCILIK ANLAYIŞIMIZ”
Bu ülkenin yıllardır en üst seviyede vergi rekortmeni olmuş ve sayısız ödüller almış bir aileyi “Petrol kaçakçısı”, “Vergi kaçakçısı” ve “terörist” gibi yalan ve uydurma suçlamaların hedefi haline getirmek, ne aklın ne de vicdanın kabul edeceği birşeydir. Biz bu sistematik saldırıların nedenini çok iyi biliyoruz.
Bu saldırıların nedeni;
Çok zor şartlar altında gerçekleştirdiğimiz bağımsız yayıncılık anlayışımızdır.