Genelkurmay : Hakkari Şemdinli’de meydana gelen silahlı saldırıda ağır şekilde yaralanan kahraman Uzman Çavuşumuz Ziya Sarpkaya Hakkâri Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, saat 13.30’da şehit olmuştur.”

HAKKARİ’nin Şemdinli İlçesi’nde piyade astsubay Ziya Sarpkaya silahlı saldırıda ağır yaralandı. Olay saat 11.30 sıralarında Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir banka şubesi önünde meydana geldi.

Sivil kıyafetle çarşıya çıkan astsubay Ziya Sarpkaya’ya teröristler ateş açtı. Vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan 27 yaşındaki Sarpkaya, çevredekiler tarafından hemen bir araçla Şemdinli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Astsubay Ziya Sarpkaya’nın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtilirken, saldırganların yakalanması için operasyon başlatıldı.

ŞEMDİNLİ’ DE ÇATIŞMA

Şemdinli ilçe merkezinde piyade astsubay Ziya Sarpkaya’ya yapılan silahlı saldırının ardından kaçan saldırganların yakalanması için operasyon başlatıldı. Özel Harekat polislerinin katıldığı operasyon sırasında silahlı çatışma çıktı.
Şemdinli ilçe merkezinin 2 kilometre dışındaki Beşevler mevkiindeki çatışmanın aralıklarla sürdüğü belirtildi.

YARALI ASTSUBAY HAKKARİ’YE SEVK EDİLDİ

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan piyade astsubay Ziya Sarpkaya, Şemdinli Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Hakkari’ye sevk edildi. Helikopterle, Hakkari Devlet Hastanesi’ne götürülen astsubay Sarpkaya’nın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

ŞEMDİNLİ’DE ASKERİ HAREKETLİLİK

Şemdinli ilçe merkezinde Piyade Astsubay Ziya Sarpkaya’ya yönelik yapılan saldırının ardından bölgede yoğun bir askeri hareketlilik başladı. İlçe merkezi ve çevresinde sürekli helikopterler uçuş yaparken, özel hareket ve askiri zırhlı araçların ise saldıranların kaçtıkları yönler oldukları belirtilen Beşevler ve Yayla Mahallesi’ne doğru yönlendirildikleri görüldü.

Bu arada, Yaralı Piyade Astsubay Sarpkaya’nın getirildiği Hakkari Devlet Hastanesi çevresinde de yoğun bir güvenlik önlemi alındı. Fatih Kışlasına inen helikopterden alınan Sarpkaya, ambulansla kent merkezindeki Hakkari Devlet Hastanesi’ne getirildi. Sarpkaya’nın tedavisi sürüyor.