Sakin şehir Seferihisar’da düzenlenecek 5. Suluboya Festivali ve Yarışması ile suluboya ustaları iki gün boyunca Seferihisar konulu resimlerini yarıştıracak.

SEFERIHISAR ILCESI'NDE DUZENLENECEK 5. SULUBOYA FESTIVALI VE YARISMASI ILE SULUBOYA USTALARI IKI GUN BOYUNCA SEFERIHISAR KONULU RESIMLERINI YARISTIRACAK. (FOTO: SEFERIHISAR, DHA)
SEFERIHISAR ILCESI’NDE DUZENLENECEK 5. SULUBOYA FESTIVALI VE YARISMASI ILE SULUBOYA USTALARI IKI GUN BOYUNCA SEFERIHISAR KONULU RESIMLERINI YARISTIRACAK. (FOTO: SEFERIHISAR, DHA)

Sakin şehir’deki Beşinci Suluboya Festivali ve Yarışması 2-3 Temmuz 2016 tarihlerinde Seferihisar’da gerçekleştirilecek. Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelecek suluboya ustaları iki gün boyunca Seferihisar’da olacak. Toplamda beşinci, Seferihisar’da ise üçüncü kez düzenlenecek festivalde, usta ressamlar atölye çalışmaları gerçekleştirecek ve Seferihisar konulu resim yarışmasına katılacak.

: SEFERIHISAR ILCESI'NDE DUZENLENECEK 5. SULUBOYA FESTIVALI VE YARISMASI ILE SULUBOYA USTALARI IKI GUN BOYUNCA SEFERIHISAR KONULU RESIMLERINI YARISTIRACAK. (FOTO: SEFERIHISAR, DHA)
: SEFERIHISAR ILCESI’NDE DUZENLENECEK 5. SULUBOYA FESTIVALI VE YARISMASI ILE SULUBOYA USTALARI IKI GUN BOYUNCA SEFERIHISAR KONULU RESIMLERINI YARISTIRACAK. (FOTO: SEFERIHISAR, DHA)

Bugün Seferihisar Çağan Irmak Salonu’nda canlı sunumlarla başlayacak festival, yine aynı salonda uzun ebatlı kolektif suluboya çalışmasıyla devam edecek. 3 Temmuz Pazar Sığacık Kaleiçi ve balıkçı barınağı çevresinde açık hava serbest çalışmasıyla sürecek etkinlikte, kale burcunda canlı sunumlar ve Seferihisar konulu resim yarışması gerçekleştirilecek. Suluboya yarışmasında dereceye giren 20 eserin çeşitli hediyeler ve plaketlerle ödüllendirilmesiyle birlikte festival tamamlanacak