Çankaya Belediyesi Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Engellilerin sosyal yaşama katılması için her türlü belediyecilik çalışmasını bir adım ileri taşıyan Çankaya Belediyesi, yeni bir hizmete imza attı. Belediye Kızılay merkezde bulunan binasının Sakarya girişine yerleştirdiği Engelli Aracı Şarj İstasyonu ile engelli vatandaşların araçlarını ücretsiz bir şekilde şarj edebilme imkanı sunuyor.

 

3 adet akülü engelli aracını aynı anda şarj edebilme özelliğine sahip olan Engelli Aracı Şarj İstasyonu, engellilerin ergonomisi gereği butona basma ihtiyacı olmadan, sadece kabloyu çekerek kumanda edilecek şekilde özel olarak tasarlandı. Tekerlekli sandalyeleri 3 kat daha hızlı bir şekilde şarj edebilen İstasyon, akülere zarar vermiyor. Çocuk ve engellileri elektrik çarpmasına karşı da korunaklı olan İstasyonun üzerinde bulunan monitörden, tekerlekli sandalyelerin aküleri şarj edilirken, Çankaya Belediyesi’nin hizmetlerini anlatan filmler izlenebiliyor.
ÇENGEL DE GELİYOR
Yakın zamanda engelli bireylerin çalıştığı Çengel Kafe’nin Çankaya Belediyesi Hizmet Binasının Sakarya tarafına taşınacağı müjdesini veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Engelli arkadaşlarımızın hayatın tam içinde bizim yanımızda olması gerektiği düşüncesindeyiz. Çalışmalarımızı da bu doğrultuda götürüyoruz. Birçok engelli vatandaşımız, tekerlekli sandalyesinin aküsü biter korkusuyla evinden çıkamıyor. Artık diledikleri gibi çıkabilirler. Yakında açılacak Çengel Kafe’nin hemen önüne yerleştirdiğimiz Engelli Aracı Şarj İstasyonu ile akülerini ücretsiz bir şekilde doldurabilecekler” dedi.