Antalya’da Konyaaltı’dan Sarısu mesire alanına ve Beldibi’ne Büyükşehir Belediyesi’na ait şirket tarafından işletilen sahillerde sezon 1 Haziran’da açılıyor

Bu yıl şezlong ve şemsiyenin ücretsiz olduğu Konyaaltı sahilinde, talepler üzerine ücretli bölüm oluşturuldu, Sarısu en az 4 bin 300 kişinin yararlanabileceği bir alan haline geldi. Yılın sürprizini 1 Ağustos’ta kapılarını açacak çocuk eğlence merkeziyle yapmaya hazırlanan Kadınlar Plajı ise 5 yıldızlı otel konforunu yakaladı.
Antalya’da Büyükşehir Belediyesi adına ilk işletmecilik deneyimini geçen turizm sezonunda Konyaaltı sahili ve Sarısu Mesire alanında yaşayan ANET, sahillerde sezonu 1 Haziran’da açıyor. Bu yıl 2.5 kilometre uzunluğundaki Beldisi sahilinin de sorumluluğunu üstlenen ANET’in yönetim kurulu başkanı Gökalp Dinçmen, ilk yılın ardından gelen eleştiriler ve talepler kapsamında bir dizi değişiklik gerçekleştirdiklerini söyledi.
ŞEZLONG KİMLİKLE ALINACAK
Dinçmen, Konyaaltı sahilinde turizm sezonunda ikili bir yapıda hizmet vereceklerini söyledi. 10 büfenin yer aldığı sahil bandında ilk 5 büfenin önünde yer alan sahil, geçen sene olduğu tamamen ücretsiz olacak. Sahilde 3 bin şezlong ve 1500 şemsiye yer alacak. Geçen yıl çalınma ve kırılmalar dolayısıyla sıkıntılı günler yaşayan ANET, bu yıl şezlong ve şemsiyeleri kimlik karşılığı verecek. Bunun için çift anahtarlı dolaplar yaptıklarını anlatan Dinçmen, “İsteyen vatandaşımız kimliğini verecek onun karşılığında şezlong ve şemsiyesini alacak. Kimliği, bir anahtarı bizde, bir anahtarı kendisinde olacak küçük dolapta saklanacak. Geri döndüğünde aldıklarını teslim ederek kimliğini alacak” diye konuştu.
AHŞEP ŞEZLONGTA
ÜCRETLİ BÖLÜM
Konyaaltı’nda ayrıca 1 ve 5 numaralı büfeler arasında duş ve soyunma kabini sayısı 20’ye çıktı. 4’lü duş ve soyunma kabinlerinden aynı anda 80 kişi yararlanabilecek. Aynı sayıda duş ve kabin sahilin 5 ve 10 numaralı büfeleri arasına da yerleştirildi. Konyaaltı sahilinin bu bölümü ücretli hizmet verecek. Dinçmen, ücretli bölümde ahşap şezlonglar ile 5 yıldızlı otellerde olduğu gibi gerdirme gölgeliklerin yer alacağını belirtti.
Dinçmen, Konyaaltı’nın ücretli bölümüne ilişkin şu ana kadar bir fiyat belirlemediklerini söyledi, fiyatın ‘beach’ tipi işletmelerden düşük olacağı garantisini verdi. (DHA)

FACEBOOK YORUMLARI