Türkiye’yi karış karış dolacak olan CHP’li vekiller, vatandaşa AK Parti ile yapılan koalisyon sürecini anlatacak. CHP’li vekiller, AK Parti’nin neden koalisyon kurmak istemediğini ve neden erken seçim istediğini anlatacak.

ANKARA – CHP Grubu milletvekillerini sahaya inmek üzere görevlendirdi. CHP, 81 ilin adeta fotoğrafını çekmek üzere bir çalışma planı hazırladı. Vekillere 2 ya da 3 il verildi. Milletvekilleri yapılan çalışma planlamasına göre kendisine verilen illerle görevlendirildi. Vekiller hem koalisyon sürecindeki CHP’nin tavrını anlatacak hem de vatandaşı dinleyecek.
-VEKİLLER NABIZ YOKLAYACAK-
CHP Grubu tarafından milletvekillerine “İl ziyaretleri sürecinde konuşma yapılacak konular ve temel yaklaşımlar”  başlıklı bir yazı gönderildi.
-VEKİLLER SORUMLU OLDUKLARI
İLLERE İLİŞKİN RAPOR YAZACAK-
Milletvekillerinden bu kapsamda yürütülen çalışmalara ilişkin raporlarını 30 Ağustos tarihine kadar Genel Merkez’e iletilmesi istendi.
-CHP’NİN KOALİSYON SÜRECİNDEKİ
TAVRINI ANLATACAKLAR-
Milletvekillerine “İl ziyaretleri sürecinde konuşma yapılacak konular ve temel yaklaşımlar”  başlıklı gönderilen yazıda yer alan 6 madde şöyle:
“7 Haziran seçim sonrasında partimizin izlediği yapıcı politika bütün detayları ile anlatılacak.
AKP’nin neden koalisyon kurmak  istemediği ve neden erken seçim istediği açık, sade bir biçimde paylaşılacak.
Bu konuşmalarda sizlere dağıtılan partimizin “14 ilkesi” ve “koalisyon ilkeleri ve Türkiye’nin 5 temel sorunu” başlıklı metinler esas alınacak. Bu metinlerin dışına çıkılmamaya olağanüstü çaba gösterilmelidir.
Parti içi, örgüt ve kurultay sürecine ilişkin hiçbir konuşma ve tartışmaya girilmeyecek.
Önce ilk örgütü, yönetim kurulu, ilçe başkanları ve gençlik kolları başkanları ile toplantı yapılacak, sonrasında ildeki sivil toplum örgütleri, sendikalar, yerel basın, esnaf ziyaret edilecek.”
Çalışma sonrasında çalışmanın bütün ayrıntılarını içerecek bir raporun, yerel medyada çıkan haberlerin bir dosya halinde Genel Merkez’e teslim edilmesi istendi. Yapılan bu çalışmanın burada biraraya getirilip seçime yönelik çalışmada kullanılmak üzere arşivleneceği bildirildi. (ANKA)