‘Sağlıkta Kariyer Günleri’ etkinliği kapsamında İzmir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin konuğu olan İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Erkan Ersoy, Türkiye’nin fizyoterapi tedavileri için çok değerli doğal kaynaklara sahip olduğunu belirtti.

'SAGLIKTA KARIYER GUNLERI' ETKINLIGI KAPSAMINDA IZMIR UNIVERSITESI SAGLIK BILIMLERI FAKULTESI'NIN KONUGU OLAN IZMIR IL SAGLIK MUDUR YARDIMCISI ERKAN ERSOY (FOTOGRAFTA), TURKIYE'NIN FIZYOTERAPI TEDAVILERI ICIN COK DEGERLI DOGAL KAYNAKLARA SAHIP OLDUGUNU BELIRTTI.(FOTO.IZMIR DHA)
‘SAGLIKTA KARIYER GUNLERI’ ETKINLIGI KAPSAMINDA IZMIR UNIVERSITESI SAGLIK BILIMLERI FAKULTESI’NIN KONUGU OLAN IZMIR IL SAGLIK MUDUR YARDIMCISI ERKAN ERSOY (FOTOGRAFTA), TURKIYE’NIN FIZYOTERAPI TEDAVILERI ICIN COK DEGERLI DOGAL KAYNAKLARA SAHIP OLDUGUNU BELIRTTI.(FOTO.IZMIR DHA)

İzmir Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezunlar Birimi tarafından Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Hemşirelik bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Sağlıkta Kariyer Günleri’ etkinliği, İzmir Üniversitesi Necdet Doğanata Sağlık Yerleşkesinde yapıldı. Kariyer Günlerine, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Öğrenciler, etkinlik sayesinde kamu ve özel sektörde faaliyet gösteren sağlık kurumu yetkililerinden sağlık sektöründeki işe alım süreçleri, çalışma olanakları ve kariyer fırsatlarını öğrenme imkânı yakaladı. Sağlık yerleşkesinde ilk kez düzenlenen Sağlıkta Kariyer Günlerine konuk olan İzmir İl Sağlık Müdür Yardımcısı Erkan Ersoy, sağlık alanında çok büyük başarılara imza atan Türkiye’nin, dünya ülkeleri ile yarışır duruma geldiğini ifade etti.

Hemşireliğin, sağlık memurluğunun ve fizyoterapistliğin, görev alanı fazla olan meslekler olduğunu dile getiren ve kendisinin de mesleğe hemşire olarak başladığını anlatan Ersoy, fizyoterapi ve hemşirelik bölümü öğrencilerinin kendisi gibi geniş çerçevede kariyer elde edebilme fırsatı olduğunu belirtti. İş bulma anlamındaki endişelerini dile getiren Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencilerine, Türkiye’de fizyoterapi alanında yapılan çalışmaların önümüzdeki süreçte artacağı müjdesini veren Ersoy, “Fizyoterapi, gelecek yıllarda giderek önem kazanması ve büyümesi beklenen bir alan” dedi.

İki gün olarak düzenlenen Sağlıkta Kariyer Günlerine, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü, İzmir Üniversitesi Hastanesi, Özel Kent Hastanesi, Amerikan Hastanesi, Artı Yaşam Plus Life Koçluk Hizmetleri, Acıbadem Sağlık Grubu, Kariyer.net, Yediiklim Akademi ile LÖSEV sunum ve stantlarıyla destek verdi.

-DHA-