Türkiye’de tatil beldelerini dolaşırken, yolum Kuşadası’na düştü. Kuşadası’nda bugünlerde konuşulan çok büyük yolsuzluk dedikoduları var.

Gazeteci duyarlılığı ile konuya el attım. Olayın bana intikal eden bölümünü siz okuyucularımla paylaşmak istiyorum.

Gazetecilerin başlıca görevinin bu tip toplumu ve devleti ilgilendiren konulara duyarlılık göstermek ve bu tip yolsuzluklara geçit verilmesini engellemektir. Biliyorsunuz, ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
Sayın Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’ın buraya el atmasını neden çok istiyorum. Çünkü olayın perde arkasında yolsuzluğa karıştığı iddia edilen AK Parti torpilli bir kadın çalışan olduğu söyleniyor. Bu kadının ismini açık olarak vermek yerine iddia boyutunda olduğu için sadece baş harflerini vererek paylaşmak istiyorum. Amacımız, üzüm yemek bağcıyı dövmek değil.

SONSÖZ YEREL OLMASINA RAĞMEN OLAYIN ÜZERİNDE

Sonsöz Gazetesi olarak Türkiye’ye yönelik bir yolsuzluk var ise biz oradayız. Madem bugün eski Türkiye yok, gerçekten tek vücut olmuş bir Türkiye var ise bu ahlaksızların peşine düşülmesi gerekir.

YEŞİL REÇETE VURGUNU

İşte Türkiye bugün 15 Temmuz FETÖ darbe girişimini ve bu örgütün para yolsuzluklarını konuşuyor.
İşte Kuşadası Devlet Hastanesi’nde taşeron kadrosunda tıbbi sekreter olarak çalışan D.E.K’nın 3-4 ayrı doktorun yeşil reçete koçanlarını ele geçirmiş. Bu reçeteler ile milyarlarca Türk lirası vurmuş. Ne zaman bir eczacının farkına varıp hastaneyi uyarınca bu su yüzüne çıkmış.
Hastane yönetimi D.E.K’yı hemen açığa aldığı söyleniyor. Ancak bu kişinin AK Parti torpilli olma nedeniyle tekrar görevine getirilmiş daha sonra gelen tepkiler üzerine  tekrar açığa alındığı söyleniyor.

UYUŞTURUCU ÇETESİ İLE İŞBİRLİĞİ KONUŞULUYOR

Bu yolsuzluk da adı geçen D.E.K  bir uyuşturucu çetesi ile de işbirliği içinde olduğu da konuşulan konular arasında. Söz konusu Yeşil reçetelerin çalındığı iddia edilen doktorların isimleri ise Dr. Mehmet İnal, Cerrah Dr. Alaattin, Dr. Cerrah Mirza ve Dr. M.Ali Karahan

ŞİMDİ SIRA BAKANIMIZ DA

SONSÖZ’ün bu yayını da Sayın Sağlık Bakanı Recep Akdağ’dan bir duyarlılık göstermesini ve bu iddiaları inceleterek net bir sonuca ulaşılmasını istiyoruz.
Bu yolsuzluğa kimin adı karıştıysa deşifre olmalı yargıya teslim edilmelidir.
Temiz Türkiye’nin hepimizin özlemi olması dileği ile Kuşadası’nda çalkalanan bu yolsuzluğa duyarlı olunmasını bekliyorum.