Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Rusya’da mahkeme kripto madenciliği aygıtlarının ithalatını yasakladı

Rusya’da mahkeme kripto madenciliği aygıtlarının ithalatını yasakladı

-

Rusya’da bir yerel mahkeme, kripto para madenciliği aygıtlarının ülkeye ithalatını yasakladı.

Rusya’nın Tümen Oblastı bölgesinde bulunan Tobolsk kentinde bir yerel mahkeme, bölgede yaşayan bir kişi kişisel kullanımı için kripto para madenciliği aygıtları satın almaya çalıştı. Söz konusu aygıtların ülkeye ithalatını yasakladı.

Rusya gümrük Yönetimi’nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, “vatandaş, kendi ihtiyaçları için bir internet sitesinden çeşitli sunucu aygıtları” satın aldı. Konuyla ilgili söz konusu vatandaş şöyle konuştu: “Satın aldığım aygıtlar, matematiksel ve bilimsel hesaplamalar olmak üzere kişisel kullanım içindir.”

Gümrük yönetimi, “Avrasya Ekonomik Birliği’nde yer almayan vergi düzenlemeleri önlemleri bu varlıkların (kripto para madenciliği aygıtları) yönetiminde de geçerlidir” açıklamasında bulundu. Vatandaşın “bu tip alışverişler yapmadan önce Rusya Federal Güvenlik Servisi tarafından onaylı olan izni alıp yönetimi bildirmesi gerektiği” uyarısında bulundu.

Bu Haberler Kaçmaz!

Çocukların yüzde 30’u kabızlıktan yakınıyor

Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Meltem Uğraş, çocukların yaklaşık yüzde 30’unun, polikliniklere başvuran çocukların ise yüzde 1 ila 2'sinin kabızlıktan yakındığını vurguladı.