Sevdikleriniz yanınızda huzurlu, sıcak ve samimi bir gecede Leonard Cohen şarkılarıyla keyifli dakikaların adresidir Üstad restaurant.


Mum ışığında piyanonun büyüleyici sesiyle sevdiğinizle birlikte romantik bir akşam yemeğine ne dersiniz?

Üstad rest(5)Üstad Restaurant, Ankara’da ender bulunan ve sevdiklerinizle birlikte keyifli dakikalar geçirebileceğiniz bir mekan. İçerisi çok güzel ve hoş döşenmiş, yormuyor.
Çalışanları da bir o kadar profesyonel, onlar da sizi yormuyor. Kapıdan girdiğinizde ne içeceğinizi, ne yiyeceğinizi tahmin edebiliyor ve ona göre hazırlanıyorlar. Yani bir şey isteyeceğiniz de kılı kırk yardırmıyorlar. Yeri gelmişken söyleyeyim. Üstad rest(8)Bir yere gittiğinizde garsona dert anlatmak, daha yemeğe başlamadan tadınızın kaçması demektir. Yani elinde tabağı, bardağı her tutan garson olmamalı. Bir tarihte Atina’da bir restoranda yaşlı birisiyle tanıştırdılar, adam Atatürk’e de hizmet etmiş ve hala çalışıyordu, gururla anlatıyordu o günleri. Eskisi gibi olmasa da hala çalışıyor olması onun özelliğini, ayrıcalığını yansıyor.

Üstad restoran(3)“Damağınızı şenlendirin”

Üstad, günlük yaşamın ve düşlerin griliğinden sıyrılıp gül kurusu tadında koca bir nefes alabileceğiniz, zengin barıyla başta Ege ve Akdeniz mutfağı olmak üzere dünya mutfaklarından seçkin örneklerle damağınıza tat verebileceğiniz, özel günlerinizde, romantik bir akşam yemeğinde tercih edebileceğiniz bir butik restoran.
2006’da açılan mekanın adı da ortaklardan birinin maliyeci olması nedeniyle Üstad olmuş. Burada Cuma ve cumartesi günleri gitar, hafta içi de piyano eşliğinde Napoliten şarkılar eşlik ediyor konuklarına.
Üstad restaurant’ın en favori yiyeceği Bonfile ve nar ekşili roka salatası. Gerçekten de ayrı bir lezzet..uzun zamandır böylesini yemediğimi itiraf edebilirim. Şiddetle tavsiye ederim. Mekanın ızgara deniz levreği ve balzamik soslu tavuk ızgarası da güzel lezzetler içinde hatırlatayım.
Üstad rest(7)Alaçatı havası
Hafta içi 19.00/ 01.00 saatlerinde açık olan mekan yaz döneminde bahçe de hizmet veriyor. Bahçe de Alaçatı havası yaşatılmak istenmiş, her yer çiçek ve yeşilliklerle bezenmiş, fonda Yunan müziği eşliğinde serin Ankara akşamlarının vazgeçilmezleri arasında yerini almış.
Otoparkı da olan mekandan bir kişi güzel ve keyifli geçirdiği akşamı hesabı öderken de çok rahatsız olmadan ayrılabiliyor. Üstad’da tam teşekküllü bir akşam yemeği kişi başı 80-100 lira civarında.
Yılbaşı ve 14 Şubat’ta yaklaşıyor ki, rezervasyonunuzu şimdiden yaptırın, takın sevdiğinizi kolunuza , Üstad sizi bekliyor…

Afiyet olsun.

Üstad Restaurant
Nenehatun Cad. No:71 GOP-Ankara
0312-4362266
0533-8180018