Rıza Sarraf’n tanık sandalyesinde söyledikleri dünyanın gündemi oldu. Anlatmaya gerek yok söyledikleri ortada, doğruysa eğer eski bakan Zafer Çağlayan’ın artık zengin bir adam olduğunu öğrendik.

Diğerleri sırasını bekliyor, dedim ya her şey medyanın önünde gelişiyor, tek sürpriz aylardır sanıldığının aksine Sarraf, sanık değil, tanık. Bugüne kadar nasıl sakladılar medyadan? Helal olsun vallahi, içerden hiç kimse dışarıya haber uçurmadı. Türkiye’de olsaydı muhtemelen ilk günden basına sızdırıldı. Hiç iyi bir şey değil bu. Şimdilik görünen o ki, sanık koltuğunda oturan tek kişi, Halkbank Genel Müdür yardımcısı Hakan Atilla ve Türkiye’deki diğer sanıklar. Tabi onların Amerika’ya gitmeyecekleri kesin de, peki nasıl olacak? Devamını birlikte göreceğiz, besbelli. Amerika bu işin peşini bırakmayacak. Prens Harry ile dizi oyuncusu Meghan Markle ise nişanlandıklarını açıkladıklarından beri basının gündeminde, birinci haber. Prens Harry kendinden üç yaş büyük, daha önce evlenip boşanmış, annesi zenci babası beyaz (latino), İlk evliliğinde Yahudi olmuş, kraliyet ailesine uygun olmayacak bütün nitelikleri taşıyan birini seçti. Irkçı veya kıskanç değilim, aksine Avrupa’da prens ve prenseslerin çok sade vatandaşlarla evlendiklerine de şahit olduk. Ancak İngiltere’de kurallar hep daha katıydı. Dul bir kadın olan bayan Simpson ile evlenmek için İngiltere Kralı Sekizinci Edward tahtını terk etmek zorunda kaldı. Tahta çıkmayacağı kesin olan prens Andrew, skandal kadın Sarah Ferguson’la evlendi. Harry de nasıl olsa tahta çıkamayacağı için kiminle evleneceği şimdilik pek sorgulanmıyor. Ama ufak ufak alttan eleştiriler de yapılıyor. Fakat bizim oyuncu gelin adayı kendini iyi kaptırmış durumda şimdiden oyunculuğu bırakacağını ve kayınvalidesi Diana gibi hangisini yardıma yardım çalışmalarına adayacağını açıkladı. Haydi hayırlısı.
Bülent Serttaş’ı tanır ve severim.

Maria Sharapova ile Çağla Büyükakçay’ın tenis maçını İzlemeye gitmiş çocuklarıyla. “Adı üstünde Sharapova” (ne demek istedi acaba) dedi. Sonra paylaşımlarına devam etti, “Lisede masa tenisinde birinciliği olan, tenise aşık biriyim. Bunda ne gariplik var, anlamıyorum. Bazı insanların tuhaf yorumları beni şaşırttı.Benim hayatım böyle; tüm sosyal, kültürel ve sportif olayları yakından takip ederim”. Bence bunda bir gariplik yok türkücü, bankacı farketmez, herkes spora ilgi ve sevgi duyabilir. Ben de tenisi çok severim, eh fena da oynamazdım, menisküsüm yırtılana kadar. Ama anlayamadım masa tenisi ile bu tenisin ne alakası var? İkisinide top ve raket var ama Öylesine farklı oynanırlar ki, bu benzetme de hafif espri konusu oldu.

FACEBOOK YORUMLARI