RİO Olimpiyatları için güreşte son vizeler belli oluyor.

6-8 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da yapılacak olan 2’nci Dünya Eleme Turnuvası’na 85 ülkeden yaklaşık 600 sporcu İstanbul’a vize almak için gelirken, Türkiye adına güreşecek sporcular da belli oldu. Buna göre Milli takımdan 5’i Grekoromen, 2 Bayanlar Serbest ve 1’i Serbest stil olmak üzere toplam 8 güreşçimiz maça çıkacak.
6-8 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan turnuva güreş dalında olimpiyatlara gidecek son sporcuları belirleyecek. Eleme turnuvalarının şu ana kadar 4’ünden 3’ü yapılırken son turnuva İstanbul’da yapılıyor. Turnuvada ilk ikiye giren sporcular Ağustos ayında Rio Olimpiyatlarına katılma hakkı elde edecek.
85 ÜLKEDEN 600 SPORCU İSTANBUL’A GELDİ
Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı ve İstanbul Bağcılar Spor Kompleksinde 3 gün sürecek olan turnuvaya 85 ülkeden yaklaşık 600’e yakın sporcu güreşecek. Büyük mücadelelere sahne olacak olan müsabakalarda Türkiye adına güreşecek sporcularımız kendi evinde olma avantajını da kullanarak 8 kotayı daha almak için mindere çıkacak.
8 SPORCU KOTA İÇİN MİNDERE ÇIKACAK
Turnuvada maçlar Serbest Stil (FS), Grekoromen (GR) ve Kadınlar Serbest Stil branşlarında yapılacak. Müsabakaların ilk günü Grekoromen stilde başlarken ikinci gün Kadınlar Serbest ve son gün Serbest Stil ile son bulacak. Türkiye adına ilk gün 5 güreşçimiz grekoromende güreşecek. Daha sonra kadınlar serbestte 2 güreşçimiz mindere çıkarken son gün ise 1 serbestte bir sporcumuz güreşecek. Toplamda Milli takımımızdan 8 sporcumuz turnuvaya katılacak.
İSTANBUL’DA MİNDERE ÇIKACAK SPORCULAR
Turnuvaya katılacak olan sporcularımızın isimleri ve sıkletleri şöyle:
GREKOROMEN (GR)
59 kiloda RAHMAN BİLİCİ
66 kiloda YUNUS ÖZEL
75 kiloda SELÇUK ÇEBİ
85 kiloda METEHAN BAŞAR
98 kiloda CENK İLDEM
KADINLAR (FW)
48 kiloda EVİN DEMİRHAN
63 kiloda BEDİHA GÜN
SERBEST STİL (FS)
57 kiloda SÜLEYMAN ATLI
OLİMPİYAT VİZESİ ALAN 10 SPORCU
Türkiye daha önce katıldığı turnuvalarda toplam 10 güreşçimiz Rio Olimpiyatlarına gitmeye hak kazanmıştı. Şu ana kadar Olimpiyatları garantileyen sporcularımızın isimleri ve sıkletleri şunlar:
GREKOROMEN (GR)
130 kiloda RIZA KAYAALP
SERBEST STİL (FS) 
125 kiloda TAHA AKGÜL
86 kiloda SELİM YAŞAR
65 kiloda YAKUP GÖR
74 kiloda SONER DEMİRTAŞ
97 kiloda İBRAHİM BÖLÜKBAŞI
KADINLAR (FW)
58 kiloda ELİF JALE YEŞİLIRMAK
69 kiloda BUSE TOSUN
75 kiloda YASEMİN ADAR
63 kiloda HAFİZE ŞAHİN