Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına 98 gün kala Türkiye’nin Rio’yu garantileyen atletleri çalışmalarını sürdürüyor. Antalya, Mersin, İzmir, Erzurum ve Kenya’daki kamplarda antrenmanlar aralıksız devam ediyor.

5 Ağustos’taki açılış töreniyle başlayacak olan Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’na bugün itibariyle 98 gün kaldı. Türkiye, şu ana kadar baraj geçen 26 atletini Olimpiyatlara kadar 40’a yükseltme hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Sporcularımız ise kamplarda hazırlıklarına aralıksız devam ediyor.
Olimpiyatlar için baraj geçme döneminin açıldığı 1 Mayıs 2015’ten beri sprintten gülle atmaya, maratondan 3000 metre su engelliye kadar toplam 26 atletimiz Rio için baraj geçti. Maratonda altıya inecek liste için şu anda dokuz aday bulunurken, kafiledeki isimlerin temmuz ayına kadar 40’a ulaşabileceği tahmin ediliyor.
Atletlerimiz, bu yoğun sezonda çalışmalarına erkenden başlayıp “Rio 2016” parolasıyla idmanlarını aksatmadan sürdürüyor. Sprinterler ve yürüyüşçüler Antalya’da, mesafeciler Kenya ve Erzurum’da, atıcılar Mersin ve İzmir’de kampta bulunuyor.