Mersin’in Tarsus Belediyesi ile Ressamlar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 1’inci Uluslararası Tarsus Sanatçılar Buluşması’na 20 ülkeden 24 ressam katıldı.

Etkinlik kapsamında Kubatpaşa Medresesi’nde Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, Belediye Başkanı MHP’li Şevket Can, oda ve dernek başkanları ile çok sayıda davetli katılımıyla tanıtım toplantısı düzenlendi. Kaymakam Hasan Göç, sanatçıları Tarsus’ta ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Göç, “Belki bir kısmınız Türkiye’yi hiç görmediniz, belki Türkiye’de yaşayan sanatçı arkadaşlarımız da Tarsus’u yeteri kadar görmedi. Umarım buradaki kısa süredeki çalışma, çok verimli ve keyifli geçer hepiniz için. Bu yıl birincisini yaptığımız bu buluşmanın geleneksel hale gelmesi ve onlarca yıl böyle devam etmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
Başkan Şevket Can ise Tarsus’un tanıtımı için önemli etkinliğe imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek şunları söyledi:
“Değerli sanatçı arkadaşlarımızı yaklaşık bir hafta kentimizde ağırlayacağız. Geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan tarihi kentimiz her dönemde olduğu gibi bu dönemde de cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor. Sizleri artık Tarsus’un gönüllü birer elçisi olarak görüyoruz. İyi izlenimlerle kentimizden ayrılacağınız umut ediyor, şehrimize ayrı bir renk ve ayrı heyecan kattığınız için teşekkür ederiz.” (DHA)