655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Mehmet Yeşil Yeşil’i altın puanlama bölümünde yenerek başpehlivanlığı kazanan Recep Kara büyük sevinç yaşadı.

Er Meydanı bir anda Recep Kara’yı destekleyen güreşseverlerle dolarken, kazandığı altın kemeri askeri darbeye karşı koyarken hayatını kaybeden şehitlere armağan ettiğini ifade eden başpehlivan Kara, “Allah’a şükürler olsun, bize bugünleri yaşattı. Ben bu şampiyonluğu millete darbe yapmak isteyip de gerçekleştiremeyen ve bu millet için şehit olan tüm şehitlerimize armağan ediyorum. Bu milletteki birlik ve dirlik olduğu müddetçe aynı Çanakkale ruhu gibi bu milleti dize getiremeyecekler. Er Meydanı’nın yiğitleri pehlivanları yeri gelir bu sahalarda cenk ederiz, gerekirse o tankın karşısına geçer vücudumuzu siper ederiz. O yüzden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İnşallah bu acıları Allah bize göstermez” dedi.

Başpehlivan Recep Kara altın kemeri taktı

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Mehmet Yeşil Yeşil’i altın puanlama bölümünde yenerek başpehlivanlığı kazanan Recep Kara büyük sevinç yaşadı. Bu yılki Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Mehmet Yeşil Yeşil ikinci olurken, Ali Gürbüz ve Şaban Yılmaz üçüncü oldu. Başpehlivan Recep Kara’ya altın kemeri ve kupası ile diğer dereceye giren pehlivanlara ödüllerini Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Edirne Valisi Günay Özdemir ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan verdi.