Gazeteciler hazırladıkları Gazete sayfaları için yıllardır, “ Türk halkı başlık okur haberin devamını okumaz, haberi başlıklarda anlatmamız lazım ” derler. Bakalım okurlarımız bu yazımın devamını okuyacak ve bu önemli formülün ne olduğunu merak edecekler mi?
Televizyonların alışılmış sloganlarından kullanalım: AZ SONRA…
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Erdoğan Pazartesi günü yapılan Bakanlar Kurulu’ndan önce 80 dakika baş başa görüştüler. Başkent kulislerinde bu görüşmenin şifreleri konuşulmaya başlandı.
Kulislere sızan en önemli iddia şöyle: 7 Haziran 2015’ de yapılacak Genel Milletvekili seçimde AK Parti adaylarının % 75’inin Erdoğan tarafından, % 25’inin ise Davutoğlu tarafından kullanılacağı Bakanlar kurulu öncesi Erdoğan-Davutoğlu görüşmesinde kararlaştırıldı.
Bu talebin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ dan gelmesi Başbakan Davutoğlu’ nun bu paylaşımdan doğan rahatsızlığına neden oldu ve Bakanlar Kurulu fotoğrafında yüzüne yansıdığı AK Parti kulislerinde konuşuluyor.
Davutoğlu’ nun asık ve düşünceli yüz ifadesinin altında başka sıkıntıları olduğu da AK Parti Milletvekilleri tarafından öne sürüldü. Bu sıkıntıları da bir başlık altında topladım
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’ NUN CANI NEDEN SIKKIN?
Cumhurbaşkanının Milletvekili
adaylarının seçiminde çoğunluğu kullanma kararı için, Bülent Arınç ile ayni statüde oturmak zorunda kaldığı için,
Bakanlar Kurulu’ na hükmetme gücünü Cumhurbaşkanı’na bıraktığı için,
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın “4 Bakan kesinlikle yüce divana gönderilmemeli” talimatı için.
Bu iddialar kulislerde seslendirilmeye başladığına göre AK Parti içinde yaşanan bu sıkıntıları nasıl aşacak merakla bekleyeceğiz.

FACEBOOK YORUMLARI