Russian President Vladimir Putin, left, and Armenian Apostolic Church leader, Catholicos Garegin II, walk to attend a memorial service in the Tsitsernakaberd Genocide memorial complex in Yerevan, Armenia, Friday, April 24, 2015. On Friday, Armenians mark the centenary of what historians estimate to be the killing of up to 1.5 million Armenians by Ottoman Turks, an event widely viewed by scholars as genocide. Turkey, however, denies the deaths constituted genocide and says the death toll has been inflated. (Alexei Nikolsky, RIA-Novosti, Kremlin Pool Photo via AP)

Rusya Vladimir Putin, Rusya’nın kendi çıkarlarını koruyarak sonuna kadar gideceğini, Kırım’ın Rusya’ya dahil olma sürecinde her şeyin doğru yapıldığını ve hiçbir şeyden pişman olmadığını söyledi

Siyamend KAÇMAZ/MOSKOVA
Putin “Rossiya 1” televizyon kanalında yayınlanan “Prezident” (Devlet Başkanı) filminde Kırım’da yaşayan insanların ne istediklerini anlamanın en önemli nokta olduğunu vurguladı. Rus lider, “Ben onlara bizim için hayati önem taşıyan konunun insanlar olduğunu söyledim. Hangi çıkarlarınızı koruyacağınızı bilmiyorum ama biz kendi çıkarlarımızı koruyarak sonuna kadar gideceğiz. Bu çok önemli bir konu” diye konuştu.
Putin şu şekilde devam etti:
“Rusya’ya geri dönmek isteyen ve aşırı milliyetçilerin yönetimi altında olmak istemeyen insanları görmezden gelemezdim. Bir şeyi ısırıp koparmak için değil, Kırım stratejik bir anlam taşıyor diye değil, bu tarihi adaletin bir elementi olduğu için bunu yaptık. Doğru adım attığımızı düşünüyorum ve hiçbir şeyden pişmanlık duymuyorum.”(DHA)

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...