A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2015 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdürdü. Potanın Perileri ilk maçını 11 Haziran’da Polonya’ya karşı oynayacak.

Geçtiğimiz yıl ev sahibi olduğu ve ilk kez katıldığı 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nı dördüncü olarak tamamlayan A Milli Takım, 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası perdesini Romanya’da açacak. B Grubu’nda yer alan Türkiye, Yunanistan, Polonya, Belarus ve İtalya ile mücadele edecek. Potanın Perileri ilk maçını 11 Haziran’da Polonya’ya karşı oynayacak.
IL ALBEN: “ÇOK ÖZEL BİR ANTRENÖRLE ÇALIŞMA ŞANSIMIZ VAR”
Milli Takım’ın başarılı oyuncusu Işıl Alben, Doğan Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya kazanacaklarına inandıklarını söyledi. Alben, şampiyonaya az bir süre kaldığını belirterek, “Takım olarak kısa bir hazırlanma dönemimiz vardı. Ama bunu çok pozitif bir şekilde değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Hazırlık maçlarında da zaman zaman istediğimiz seviyelere çıktık. Çok özel bir antrenörle çalışma şansımız da var. Avrupa Şampiyonası için çok az bir süre kaldı. Son hazırlıklarımızı yapıp altın madalyayla yurda dönmek istiyoruz” dedi.
HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK
Son olarak hedeflerini şampiyonluk olduğunu sözlerine ekleyen Alben, “Geçmiş senelerde gümüş ve bronz madalyamız var. Buradaki çalışmalarımız da şampiyon olmak üzerine kurulu. Zaten Ekrem ağabeyin olduğu her yerde tek başarı şampiyonluktur. O da bize her zaman bunu söylüyor. Hedefimiz şampiyonluk. İnşallah tüm Türk halkının güzel enerjisi ve dualarıyla bunu başaracağız” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI