BURSA’da polis, kendisini hakim, savcı ve polis olarak tanıtarak binlerce kişiyi dolandıranlara karşı vatandaşları uyarmak için şarkı besteletti.

Söz ve müzikleri Aslı Aker Yavuz tarafından yapılan ‘Kanma sen buna’ şarkısına polis, kendilerinin oynadıkları bir de klip çekti.

Radyo ve televizyonlarda kamu spotu olarak kullanılacak klipte mekan olarak polislerin evleri, banka olarak da Pasaport Şube Müdürlüğü kullanıldı.

Radyo ve televizyonlarda kamu spotu olarak kullanılacak klibi hazırlayan Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Murat Halis, “Son dönemde artan dolandırıcılık olaylarını engellemek için vatandaşları daha fazla nasıl uyarabiliriz diye düşündük. Sonunda konuyla ilgili olarak, vatandaşlarımızın görünce ilgiyle seyredebileceği şarkı besteleyip bunun klibini çekmek aklımıza geldi. Besteyi, Konservatuvar eğitimi alan daha önceden tanıdığımız Aslı Aker Yavuz’dan rica ettik. O da ‘Kanma sen buna’ adını verdiği eseri kaleme aldı. Çekilecek klipte ise arkadaşlarımız rol almak istedi. Klipte ev olarak memur arkadaşlarımızın kaldığı konutları kullandık. Banka olarak da Pasaport Şubesi’ni değerlendirdik. Çok da güzel oldu. ‘Kanma Sen Buna’ isimli beste ve klip önümüzdeki günlerde televizyon ve radyolarda kamu spotu olarak yer alacak” dedi.

“KANMA SEN BUNA”

Aslı Aker Yavuz’un yazdığı, klibinde polislerin oynadığı şarkının sözleri şöyle:

“Evinde otururken, televizyon izlerken aniden telefonun çaldı 
Arayan bir yabancı, aslında bir yalancı ah kanma sen buna
Bankada paran var mı, altının ne kadardı?
Teröre bulaştın sen dedi, çembere aldı 
Telefonunu kapatma, hemen gel buluşmaya
Korkma güvendesin dedi, aldı ablukaya
Kanma sen buna”