MARDİN’in Nusaybin İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlatılan hendek-barikat operasyonu devam ederken, dün akşam polis ve askere ait iki zırhlı aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada, Mardin TEM Şube Müdürü Gaffar Güneş şehit oldu. Mardin Emniyet Müdür Yardımcısı’nın da aralarında bulunduğu 3 polis ile 4 asker ise yaralandı. Yaralılar, Mardin ve GATA’da tedavi altına alındı.

Sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Nusaybin İlçesinde dün gece saat 23.00 sıralarında içerisinde Mardin Emniyet Müdür Yardımcısı Adnan Aksakal, TEM ve Trafik Şube Müdürü Gaffar Güneş’in de bulunduğu zırhlı polis aracı, İpekyolu üzerindeki Yeni Hastane kavşağında Emire Gözü Anadolu Lisesi önünde TIR’dan indirilen askeri zırhlı araca çarptı.
Kazada, her iki zırhlı araçta bulunan 4 polis ile 4 asker yaralandı. Yaralı polis ve askerler olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra, ambulanslarla Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
Kazada ağır yaralanan TEM Şube Müdürü Gaffar Güneş hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen şehit oldu. Yaralıların tedavileri Nusaybin Devlet Hastanesi’nde devam ederken, durumu ağır olan 2 kişinin ise ambulans uçakla GATA’ya kaldırıldığı öğrenildi. Mardin’de hem TEM Müdürlüğü hem de vekaleten Trafik Şube Müdürlüğü yapan evli ve 2 çocuk babası Gaffar Güneş’in 25 yılık polis olduğu belirtildi.