Amatör Süper Lig’in flaş takımlarından Polatlı spor, yabancı saha da yaptığı maçta D. Tiyatroları sporu 2-1 yenerek 3 puanı aldı. Ankara 19 Mayıs 1’olu sentetik çim sahada yapılan karşılaşmanın ilk dakikalarında etkisiz görüntüsünde mücadele veren Polatlı sporlular, rakibi D. Tiyatroları karşısında 05 dakikada Faruk’un, kafa ile attığı gole engel olamayınca 1-0 yenik duruma düştü. Yediği golle tek farklı yenik duruma düşen Sarı –Siyahlı ekip, oyunun akışı içerisinde direncini yitirmedi ve mücadelesini sürdürerek 3 puanı da alan tara f oldu. Golün ardında karşılaşmanın 16 dakikasında Hasan Şahin’in oyundan atılmasıyla konuk takım sahada 10 kişi kaldı. Oyuncusunun atılmasına itiraz eden kenar yönetimin hakemin bu kararına tepki göstermesi POLATLISPOR’a pahalıya mal oldu. Ve Antrenör Ali Kılavuz’da hakem tarafından tribünlere gönderilmesiyle saha içerisinde bir kez daha darbe almasına rağmen konuk takım Polatlı spor, amansız mücadelesini elden bırakmadı. Bu dakikalar da oyunun elektriklenmesiyle karşılaşmaya iki dakika zaman kaybı eklendi. İlerleyen dakikalarda sahada 10 kişi ile mücadele vermesine karşın müsabakanın 24 dakikasında kazanılan ve Kadir’in serbest vuruştan mükemmel attığı golle eşitliği yakalayan Sarı-Siyahlılar dengeyi sağladı.
(1-1). Rakibi karşısında eksik ve bir oyuncusundan yoksun olan konuk takım, kontrollü ve amansız verdiği mücadeleyle Sarı-Siyahlılar, bir eksik vermelerine rağmen atak oyununu sürdürse de başkaca gol atamayınca ilk 45 dakika 1-1 dengeli kapanması sonunda her iki takım soluğu soyunma odasında aldı.
SARI ve KIRMİZI KARTLAR
İKİNCİ YARIDA DA ÇIKTI
Maçın ilk yarısının 3’te ikisini bir eksikle tamamlayan ve ikinci yarıda da fırtına gibi başlayan Polatlı spor, 64 dakikada rakibine hata yapan İsa kırmızı kart görmesiyle D. Tiyatroları da oyuna 10 kişi devam etmek zorunda kaldı. Atılın oyuncusunun hemen ardından dakika 66’yı gösteriyordu ki, Polatlı spor, ikinci golünü de atmasıyla maçı 2-1 kazanarak evine mutlu dönmenin sevincini yaşadı.