Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bilgilendirmede ; Hakkari Çukurca kırsalında tespit edilen terörist gruba yönelik düzenlenen operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini ve sayıları tespit edilemeyen teröristin de yaralandığı belirtildi.

Hakkari Çukurca’da yapılan istihbarat çalışmaları onucunda, Para Tepe, Kumru Tepe, Çukur Tepe ve Hubi Tepe bölgesinde teröristlerin olduğu tespit edildi. Teröristlerin bulunduğu bölgeler top ve havanlar ile ateş altına alındı. Atışlar sonucunda önce terörist grup içinde sayısı tespit edilemeyen yaralılarının olduğu telsiz konuşmalarına yansıdı ve daha sonra grubun içinde bulunan ‘Mervan’ve ‘Mordem’ kod adlı 2 teröristin etkisiz hale getirldiği öğrenildi.

Hakkari kırsalı ve Zap bölgesinde 15 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetleri dün Hakkari kırsalında ve Kuzey İran’daki Zap bölgesine düzenlenen hava harekatına 15 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Dün 05.45-07.35 saatleri arasında Hakkari kırsalına ve Kuzey Irak’taki Zap bölgesine yapılan hava harekatları sonucunda yapılan inceleme ve tespitlerde, mağarada bulunanlarda etkisiz hale getirildi.

FACEBOOK YORUMLARI