Türkiye’de 7 Haziran seçimi sonrası aniden zirve yapan PKK terörü 1Kasım seçimlerine kadar neredeyse büyük bir güç gösterisine dönüştü.
PKK terörü asker, polise yönelik terör saldırıları şiddetiyle devam ederken, Suruç ve Ankara’da sivillere yönelik bombalar Cumhuriyet tarihinde rekor sayıda can alırken ne hikmetse 1 Kasım sonrası AK Parti’nin tek başına iktidar olması ile neredeyse bitme noktasına geldi.
Türkiye’de gündem çok hızlı değiştiği için bir de seçimlerde AK Parti’nin zaferi ortaya çıkıp CHP ve MHP Kurultay, Genel Kurul derken bazı şeyler üzerinde düşünmeyi zorlaştırdı.
Tüm muhalefet partileri aldıkları yenilgi karşısında darmadağın oldular. Hala medya da bir çıkışa geçmediler.
Paris’te IŞİD’in katliamı, Antalya’da G-20 zirvesi, Türkiye’nin Rus savaş uçağını düşürmesi 7 Haziran-1 Kasım dönemindeki PKK terörünü unutturdu.
Çözüm süreci ile 7 Haziran’a kadar münferit birkaç terör olayı ile gelen Türkiye’de 20 Temmuz- 1 Kasım arası zirve yapan terör olaylarının seçimlerden sonra sanki durma noktasına gelmesi çok manidar değil mi?
Özellikle 1 Kasım seçimleri öncesi yaşanan şiddetli PKK saldırıları karanlık bir sayfa olarak Türk siyasi tarihine girmiştir. AK Partililerin bile beklemediği seçim zaferinde etkili olan PKK saldırılarının gizemliliğindeki karanlık bir gün açıklanması gereken bir dosya olarak rafta duracaktır.
Rus uçağının düşürülmesi, peşinden MİT TIR’ları ile ilgili haberleri nedeniyle 2 Gazetecinin tutuklanması Türkiye’de “istenmeyen bazı soruların sorulmasına karşı unutturma” politikası olmasın?
CHP ve MHP’nin genel başkanlarına çağrım bırakın parti içi çekişmeleri de Türkiye’de yaşanan olayların üzerine cesur ve kararlı bir şekilde gidin.