Ana Sayfa Güncel PKK ve terör’den Ak Parti sorumlu

PKK ve terör’den Ak Parti sorumlu

131
PAYLAŞ

Arslan, “Çözüm süreci içinde el ele verip aynı masayı paylaşanlar, hendeklerin kazılmasına, PKK’nın şehirlere yerleşmesine seyirci kalanlar ve bölgeyi silah deposu yaptıranlar, PKK’nın kimlik kontrolü yapmasına ve yol kesmesine göz yumanlar, Oslo’da Dolmabahçe’de, İmralı’yla, Kandil’le pazarlık yapanlar PKK ve terörün sorumlularıdır” dedi.

 

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, “AKP kadroları terörün ve PKK’nın büyümesinin ve sorunların tümüyle çıkmaza girmesinin temel sorumlusudur” dedi.
Arslan, “Bugün Kürtlerin yaşadığı güvenlik sorununun temelinde, yakın zamana kadar ittifak halinde olan terör örgütü ve siyasi iktidarın kadroları vardır. AKP-PKK işbirliği, siyasi hesaplar yapılırken,terör pazarlıkları tutanak altına alınırken, sivil-asker- katledilirken, şehirlere bombalar konurken devam ediyordu. Biz bu işbirliğine karşı çıkıp toplumsal barışı savunurken, çözümün adresi derken, her önerimize toptan karşı çıkanlar bugün birbirini inkar etmeye başladılar” diye konuştu.
Arslan şunları söyledi:
“Hiçbir milletvekili,Türkiye’nin kurucusu,TBMM’ni kurucusu, Milletvekillerine bu meclise gelmelerinin yolunu açan, yaşadığı toprağın kurtaran, seçildiği memleketi vatana dönüştüren, halk egemenliğini kuran Mustafa Kemal’e, varlığını borçlu olduğu Büyük önderimize ve Kemalist ilkelere hakaret edemez, utanmaz bir tavırla Kemalizmi asilimilasyonla ilişkilendiremez.”

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...

Reklam