Türkiye PKK olayında artık yolun sonuna geldi gibi. Şimdiye kadar yılan hikayesine dönen bu anlamsız terörün şehirlere sıçramasıyla PKK’nın son kurşunlarını attığı izlenimi görülüyor.

Yıllardır, Türk askeri ile dağda çarpışan PKK, öyle bir oyunun sonuna geldi ki, bu oyun sonunu hazırlayacak. Bugünlerde son çırpınışlarını yaŞıyor.
Böyle Ankara’da İstanbul’da masun insanları hunharca katletmesinin bedelini kendi örgütünün ayağına kurşun sıkmakla eş tutuyorum. Eskiden kendisine göre makul sebepleri vardı. Kendisine göre bir halk için kurtuluş mücadelesi veriyordu. Yani sözde savaşıyordu Türk ordusu ile peki şimdi ne yapıyor?
Sokaktaki masum insanları hedef alıyor.
İşte bunun artık izahı yok. PKK artık mücadelesini fesh etti. Böyle bir örgüt artık intihar ediyor diye okumak lazım. Can havli ile son kurşunlarını kullanıyor diye de okuyabiliriz.
Masum halk içerisinde çoluk, çocuk demeden, milliyet gözetmeksizin canlı bombalar ile insanları katletmek bir kere insanlık suçudur.
Bu suça destek veren hangi ülke ise; Avrupa mı, Amerika mı, Suriye mi, Rusya mı topyekûn insanlık suçu işliyorlar demektir.
TÜRK MİLLETİ TOPYEKÜN SAFINI BELİRLEMELİDİR
Bu gelinen ruh halinde artık bıçak kemiğe dayandı derler ya işte Türkiye oraya geldi. Kimse burada PKK’ya destek veremez.
Dünyada artık tecrit edilen terör, masum insanları hedef alıyorsa, buna destek  veren kim olursa olsun yüzüne tükürülür.
O nedenle, PKK böyle şehir merkezlerine inerek, dağdan şehirlere taşıdığı terör ile aslında kendi mezarını kazdı.
Türk milleti de kendi yaşamına yönelik bu saldırılar karşısında, arkasında ne olursa olsun çizmeyi aşanlara, aynı şekilde mukavemet verme ilkesi ile haddini bildirmesi lazım.
El mi yaman, bey mi yamanı onlara göstermek lazım. Bugün Edirne’den Ardahan’a Türk ulusu olarak Türk’ü Kürt’ü, Çerkez’i Laz’ı Arap’ı ile bir olup bu cinayetlere karşı tükürseler, onları boğarlar.
Kararlılıkla bu işin üzerine gittikleri zaman ortada ne PKK kalır ne de terör kalır.
GEÇMİŞTE TE OLDUYSA OLDU BU BAŞKA BİRŞEY
Geçmişte yok efendim, Dolmabahçe görüşmeleriymiş, barış süreciymiş, Şirvan Perver-İbrahim Tatlıses konseriymiş. Bu oluşumlarla bugünlere gelinen süreçte kan ve gözyaşı var. Bütün şanslar, imkanlar tüketildi.
Devlet artık devlet gibi davranmalı:
Sokağa çıkma yasağı mı ilan edecek evet edecek.
İnlerine mi girecek, girecek.
Gecekondularda mı yakalayacak, yakalayacak.
Artık bu anlamsız terör bitecek, bitirilecek.
Bugün bu olay öyle bir demokratik hak alma arayışından çıktı. Bugün orada ölen masum insanları düşünün, gencecik yaşında, daha annesinin karnında dünyaya gelmeyi beklerken katlediliyor.
Hiçbir şey, insandan, bir candan önemli değildir.
Vahşi insanlara, vahşice, insafını, insanlığını kaybeden insanlara onlar gibi yanıt verirsen ancak seni dinlerler. Beni tanıyan tanımıştır. Bir objektif gazeteci olarak bu süreçte ben bile çilede çıktımsa, artık bu iş ya bitecek, ya bitecek noktasındadır. Kimse artık nefesini zorlamasın. Onlar istedi, onlar katlanacaklar sonuçlarına. Zaten bu kadar yıldır, bu işin sonunun getirilmemesi büyük bir ayıp.
Eğer bir İsrail gibi olsaydık, bugün bu acıları yaşamazdık.