MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Çözülme süreciyle güç toplayan, uluslararası destek sağlayan, moral depolayan, hızla terörist ve silah takviyesi yapan PKK kanlı yüzünü tekrar göstermiş, canlarımızı almaya hız vermiştir” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, son günlerde artan terör olayları ve operasyonlara ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin zor zamanlardan geçtiğine vurgu yaparak, “Vatanımızın dört bir yanı terör ateşiyle yanmakta, aslan gibi yiğitlerimiz şehadet şerbeti içmekte, Anadolu’muzun her bölgesindeki ocaklara ateşler düşmektedir. Ülkemiz dış mihraklar tarafından sevk ve idare edilen, içerdeki hainler tarafından uygulaması yapılan karanlık oyunlar ile zayıf düşürülmeye, etkisizleştirilmeye çalışılmaktadır. Bölücü, yıkıcı terör örgütlerinin hedefi haline gelmiş olan ülkemizde şiddet her geçen gün zemin kazanmaktadır. Çözülme süreciyle güç toplayan, uluslararası destek sağlayan, moral depolayan, hızla terörist ve silah takviyesi yapan PKK kanlı yüzünü tekrar göstermiş, canlarımızı almaya hız vermiştir” dedi.
-“ÜLKEYİ KARANLIK BİR MECRAYA, UÇURUMA DOĞRU GÖTÜRÜYORSUNUZ”-
Artan terör olayları, Irak ve Suriye’deki mevcut belirsizlik ve çatışma ortamının Türkiye aleyhine vahim sonuçlar doğuracak raddeye ulaştığını savunan Büyükataman şunları kaydetti: “Şüphesiz geldiğimiz bu nokta AKP hükümetlerinin uygulamış oldukları basiretsiz, beceriksiz siyasetlerinin bir sonucudur.
Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi olarak sorumlu muhalefet ve vatan sevgisine dayalı siyasi ilkelerimiz, ülkülerimiz bağlamında iyi niyetli olarak AKP hükümetlerini defalarca ‘Ülkeyi karanlık bir mecraya, uçuruma doğru götürüyorsunuz’ diye uyardık.