ŞANLIURFA’da merkez ilçe Karaköprü Belediyesi tarafından çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla bir AVM’de pet şişe yere atıldı.

Yere atılan pet şişeyi bir genç geri dönüşüm kutusuna attı. Gizli kamerayla kayıt yapılan testte, duyarlı genç, AVM’de bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

SANLIURFA MERKEZ KARAKOPRU BELEDIYESI TARAFINDAN'GELECEGIMIZI COPE ATMAYALIM' PROJESI KAPSAMINDA BIR ALISVERIS MERKEZINE YERLESTIRILEN GERI DONUSUM KUTULARININ ONUNE BIRAKILAN BOS PET SISEYLE TEST YAPILDI. TEST BAZI VATANDASLAR YERDEKI SISEYI GORMEZLIKTEN GELIRKEN BIR GENC PET SISEYI GERI DONUSUM KUTUSUNA ATMASIYLA BIRLIKTE ALKISLAR ESLIGINDE ODULLENDIRILDI. FOTO:SANLIURFA-DHA
SANLIURFA MERKEZ KARAKOPRU BELEDIYESI TARAFINDAN ‘GELECEGIMIZI COPE ATMAYALIM’ PROJESI KAPSAMINDA BIR ALISVERIS MERKEZINE YERLESTIRILEN GERI DONUSUM KUTULARININ ONUNE BIRAKILAN BOS PET SISEYLE TEST YAPILDI. TEST BAZI VATANDASLAR YERDEKI SISEYI GORMEZLIKTEN GELIRKEN BIR GENC PET SISEYI GERI DONUSUM KUTUSUNA ATMASIYLA BIRLIKTE ALKISLAR ESLIGINDE ODULLENDIRILDI. FOTO:SANLIURFA-DHA

Karaköprü Belediyesi, çevreye olan duyarlılığı arttırmak için Esentepe Mahallesi’nde bulunan bir alış veriş merkezinde 3 geri dönüşüm kutularının önüne boş pet şişe bıraktı. Gizli kameralar ile kayıt yapılan ilginç test için Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile personelleri ise şapka takarak AVM’nin oturma alanında beklemeye başladı. Tüm hazırlıkların tamamlanmasının ardından test için yere atılan pet şişeyi onlarca kişi görmezden gelirken, İsmail Köprübaşı isimli genç şişeyi alıp plastik geri dönüşüm kutusuna attı. Pet şişenin kutuya atmasıyla AVM’de bulunan belediye görevlileri, duyarlı genci alkışladı. Yaşananlar karşısında şaşıran İsmail Köprübaşı’nın yanına gelerek kendisini kutlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydili, gence şapka taktı ve gömlek hediye etti.

Belediye olarak geri dönüşüme katkı sağlamak için bu yönteme başvurduklarını anlatan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, “Tüm dünyamızın sorunu haline gelen geri dönüşüm, Türkiye’miz içinde ekonomik anlamda ve doğal anlamda çok önemli bir sorundur. Karaköprü Belediyesi olarak bizde doğal anlamda doğayı korumak, ekonomi anlamda gerek Karaköprü’müze ve gerekse Şanlıurfa’mıza katkı sağlamak amacıyla geri dönüşüm kutuları hazırlatıp bunları tüm okullarımıza ve kamu kuruluşlarımıza dağıtıp geri  dönüşüme katkıda bulunmuş olacağız” dedi.