Kayserispor karşısında alınan galibiyeti değerlendiren Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, zor bir maç oynadıklarını, alınan galibiyetin Galatasaray’la yapacakları önemli karşılaşma öncesi morallerini yüksek tutacağını vurguladı.
Portekizli teknik adam, “Beklediğimiz gibi zor bir maç oldu. Yüksek bir zeminde oynadık ve bu bizi oldukça zorladı. Bizim gibi puana ihtiyacı olan bir takımla oynadık. Üç puanı aldık ama teknik anlamda iyi bir maç çıkardığımızı söyleyemem. Zorlu bir hafta öncesi bizim açımızdan iyi oldu” diye konuştu.
Takımdaki eksikliklere değinin Pereira, uzun süredir sakatlığından dolayı takımdan uzak kalan Gökhan Gönül’ün fırsat buldukça kadroda yer alacağını belirterek; Kayserispor maçında sakatlanan ve yerini Diego’ya bırakan Nani’nin durumu için de şu anda bilgisinin olmadığını, teknik direktörün bireysel olarak oyunculara bakmayacağını, görevinin 25-26 oyuncuyu idare etmek olduğunu söyledi. Pereira, “Çok büyük yıldızları olan kulüpleri de görüyoruz. Sakatlıklar olunca, kimin oynayıp oynayamayacağına ve kimin nerede oynaması gerektiğine karar verebilmek kolay olmuyor. Bütün oyuncuları üst düzeyde tutmaya çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.