Dondurucu bir soğukta oynanan ve 3-0 galip geldikleri Eskişehirspor maçı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, şampiyonluk yarışında galibiyet kadar gol yememenin de önemli olduğunu, takımının bu maçta gösterdiği genel performanstan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Hedefimiz net, biz bu ligde şampiyon olmak istiyoruz” dedi.
Pereira, şampiyon olmak istedikleri vurgusunu yineliyerek, “Zorlu bir maçı geride bıraktık. Son 7 yıldır Fenerbahçe’nin Eskişehir’de sadece bir maçı galibiyetle bitirdiğini öğrendim. Bu nedenle maça oldukça gergin başladık. Çok soğuk bir havada iyi bir performans gösterdiğimizi söyleyebilirim. Böyle bir atmosferde önemli bir galibiyet aldık. Tutkulu ve coşkulu taraftarı Eskişehirspor’a bu soğukta, maç sonuna kadar inanılmaz bir destek verdi. 3-0’lık net galibiyet ve gol yememek önemliydi. takımın oyunundan ve genel performansından mutluyum, memnunum. Böyle maçlar şampiyonu belirler ve bu yolda çok büyük önem taşıyan maçlardır. Hedefe ulaşmak istiyorsanız bu maçlarda asla puan kaybetmemelisiniz. İyi bir takım ruhuyla sahadaydık. Mental açıdan güçlü bir görüntü sergiledik. Şampiyonluk mücadelemize devam ediyoruz. Hedefimiz net, biz bu ligde şampiyon olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

samet
Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise, bir maç kaybetmekle dirençlerinin azalmayacağını, direnmeye devam edeceklerini söyledi.
Aybaba, sahada zaman içinde oyunun kontrolünü ele geçirdiklerini ifade ederek, “Maç boyunca çok iyi mücadele ettik. Bir futbol şehriyiz. Bir maç kaybettik diye direncimiz kaybolacak değil. Umudumuz ve direnme azmimiz kesinlikle, aksamadan sürecektir. Oyunun kopma noktaları vardı. Hakemler hakkında konuşmayı sevmiyorum ama bu kadar emek ve mücadele, böyle bir şehir…Yazık oluyor! Kontrollü olup doğru yorumlamaları gerekir. Futbolun içindeki en zayıf halka hakemler görünüyor. Oyuncularımı soyunma odasında kutladım. Taraftarlarımızı da içten destekleri için kutluyorum. Biz asla pes etmeyeceğiz. Ligin sonuna kadar mücadele edeceğiz. Mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz”

maçtan görüntü