Türkiye’de oynanan futbolun temel taşı paslaşmaktır. Teknik adamlar takımlarının pas yaparak atak yapmasını isterler. Hatta bir zamanlar sokakta oynadığımız ortada sıçan, şimdi antrenmanlarda ad değiştirdi beşe iki oldu.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Bursaspor’un televizyon kanallarında takımlarının antrenmanını gösterirler. İlk önce ısınma hareketleri, biraz kondisyon hop beşe iki pas çalışması başlar.
Galatasaray Sivas’ı yendi başarılı pas sayısı 439. Sivas’ın başarılı pas sayısı 252. Beşiktaş Eskişehir’e yenildi. Başarılı pas sayısı 415. Eskişehir’in başarılı pas sayısı 134. Fenerbahçe Akhisar’ı yendi. Başarılı pas sayısı 439. Akhisar’ın başarılı pas sayısı da 214 oldu.
Gelelim haftanın son maçına. Fenerbahçe-Akhisar karşılaşmasında her şey vardı. Nefis goller, kaçan goller, 40 üstü faul, üçü itirazdan 5 sarı kart, hakemin saçmalıkları, taktik değişikler, tezahürat, küfür her şey vardı.
Maçın 10.ncü dakikasında Güray sahalarımızda ender görülen bir gol attı. Bu harika golü Güray 100 kere denese bir daha atamaz. Emenike ise öyle bir gol kaçırdı ki kimse inanamadı. Meireles’ in golü de gerçekten güzeldi.
İkinci yarıya hızlı başlayan Fenerbahçe gol kaçırma sağanağı yaşattı. 90 da Vaz Te ile golü bularak maçı kazandı.
Özgür Yankaya Carlos’a niye kırmızı göstermedi anlayamadım. Fenerbahçe gol kaçırma yağmuru, hakem ise hatalı kararlar yağmuru yaşattı.
Türk futbolunun kalkınmasını istiyorsak önce hakemlere futbolu öğretmeliyiz.