Hafta sonu tatilini kentin gürültülü ortamından uzakta, keyifli ve huzurlu geçirmek isteyen Ankaralılar, yeşilin ve mavinin hakim olduğu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı park, bahçe ve mesire alanlarına akın etti.

Ankara genelinde bulunan dev park ve mesire alanlarında aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirmek isteyen Başkentliler, Göksu, Mavi Göl, Mogan, Harikalar Diyarı gibi kentin önemli dinlenme merkezlerinde, mangal keyfi yaptı. Yeşil ile mavinin bir arada bulunduğu parklarda bir yandan yorgunluk atan aileler, kent yaşamının gürültülü ortamından uzaklaşarak doyasıya da dinlendi.
Yoğun iş temposundan yorgun düşen Ankaralılar, Büyükşehir Belediyesi rekrasyon alanlarında gönüllerince dinlenme imkanı bulurken, çocuklar da dilediğince eğlendi. 7 gün 24 saat güvenlik kontrolü altında olan parklarda çocuklar, huzur ve güven içerisinde oyunlarını oynadılar.
Her türlü aktivitelerin merkezi olan mesire alanlarında, kamelyalarda istirahat eden, mangal yakan, yürüyüş yapan ve balık tutan vatandaşlar güzel bir gün geçirirken, bisiklete binen, top oynayan ve göl kenarında ördek, kaz ve karabatakları besleyen çocuklar günün tadını çıkardı.
Başkentliler, Büyükşehir Belediyesi’nin Mogan, Göksu, Harikalar Diyarı, Dikmen Vadisi, 50. Yıl, Altınpark ve Mavi Göl gibi rekreasyon alanlarında tatil günlerinde hem hoşça vakit geçiriyorlar hem de piknik yapıp dinlenme fırsatı buluyorlar.

Not: Haber ve fotoğraflar mail adreslerine gönderildi…