Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF)’nin 2016 yılı planlı faaliyet programı içinde yer alan Paletli Yüzme Açık Yaş Bireysel Türkiye Şampiyonası 37 yeni Türkiye rekoruna sahne oldu.

Gebze Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen TSSF Paletli Yüzme Açık Yaş Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda 23 spor kulübünden 129 sporcu mücadele etti. Sporcuların ortaya koyduğu muhteşem performanslar sonunda ümitler, gençler ve büyükler kategorilerinde 37 yeni Türkiye rekoru kırıldı.

BAYANLARDA 20 YENİ TÜRKİYE REKORU

Yarışmalar suüstü, çift palet, dip ve tüp disiplinlerinde gerçekleştirildi. Bayanlar kategorisinde 20 rekor kırılırken Tenis Yüzme Kayak Spor Kulübü’nden Zeynep Ak göz dolduran performansıyla 400, 800 ve 1500 metre suüstünde ümitler, gençler ve büyüklerde 9 yeni Türkiye rekoru kırma başarısı gösterdi.

ERKEKLERDE 17 YENİ TÜRKİYE REKORU

Erkekler kategorisinde 17 yeni Türkiye rekoru kırıldı. Gaziantep Şehit Kamil Belediyesi Spor Kulübü’nden Muhammed Emin Bay, 100, 200, 400, 800 ve 1500 metre suüstünde ümitler ve gençler kategorilerinde 7 yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, “Sporcularımız her geçen gün kendilerini aşıyorlar. Kırılan 37 rekor bunun göstergesi. Şampiyonaya yoğun katılımdan son derece memnunuz. Kırılan her yeni rekor bu sporda uluslararası alanda yeni başarılar için bizleri daha da umutlandırıyor” diye konuştu.