TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni açıklanan istihdam ve teşvik paketinin istihdam ve üretim artışını sağlayacak olumlu adımlar olduğunu belirterek, “Esnaf ve sanatkârımız özellikle bu dönemde sıfır faizli cansuyu kredi desteğine ihtiyaç duymaktadır. İmalatçı KOBİ’ler ve kadın girişimcilere kefalet imkânının ve vadenin artırılması yeni işyeri sayısını, istihdamı, devletin vergi gelirleri ile iç talebi artıracaktır” dedi

ANKARA- Yeni açıklanan istihdam ve teşvik paketinin istihdam ve üretim artışını sağlayacak olumlu adımlar olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken yaptığı açıklamada, “Esnaf ve sanatkârımız özellikle bu dönemde sıfır faizli cansuyu kredi desteğine ihtiyaç duymaktadır. İmalatçı KOBİ’ler ve kadın girişimcilere kefalet imkânının ve vadenin artırılması yeni işyeri sayısını, istihdamı, devletin vergi gelirleri ile iç talebi artıracaktır” ifadelerine yer verdi.

-“KADIN GİRİŞİMCİ ARTACAKTIR”-
İmalatçı KOBİ’lerin ve kadın girişimcilerin yeni yatırımlarını artırılmasına yönelik özel tedbirlerin alınmasının önemine değinen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Her bir KOBİ için 1,5 milyon lira olan kefalet limiti 2,5 milyona, imalatçı KOBİ’ler için ise 3 milyona çıkarılmıştır. Kadın girişimcilerimiz için, kadın istihdamının artırılması amacıyla 100 bin liraya kadar krediler için beş yıl vade ve yüzde 85 oranında kefalet imkânı sağlamaktadır. Şimdi ‘Sıfır’ faizli cansuyu kredisi de verilirse kısa zamanda yatırım yapılacaktır. Açıklanan teşvik paketinin yıllar içinde bütçeye toplam 7,5 milyar liralık bir yük gibi gözükse de yıllar içinde getirisi daha fazla olacaktır” dedi. (ANKA)