Paco Pena bu kez Lorca için sahnede

0
98

Flamenko’nun yaşayan efsanesi Paco Pena, İspanyol şair Federico Garcia Lorca’nın ölümünün 80. yılı anısına hazırladığı “Patrias” gösterisi ile İş Sanat’a bir kez daha konuk olacak. Konser 15 Aralık 2016 Perşembe akşamı gerçekleşecek.

Royal Albert Hall, Saddlers Wells, Carnegie Hall, Concertgebouw gibi dünyanın en saygın salonlarında gerçekleştirdiği Flamenko performansları ile geniş kitlelerin hayranlığını kazanan Paco Pena, yeni ve özgün fikirleriyle Flamenko’yu zenginleştiren bir sanatçı olarak kabul ediliyor. Paco Pena özenle seçtiği dansçı, gitarist ve şarkıcılardan oluşan ekibi ile Flamenko’nun derin temelleri üzerine şekillendirdiği yaratıcı yorumlarla bu antik sanat formunun sürekli olarak yenilenmesini ve merak uyandırmasını sağlıyor. Paco Pena, ilk kez Edinburgh Festivali’nde sahnelenen, ardından Londra’da kapalı gişe oynayan Patrias gösterisi ile bu kez İspanyol İç Savaşı’na odaklanıyor ve bu savaşta hayatını kaybeden Lorca’yı anıyor. 40 yıldan uzun bir zamana yayılan kariyeriyle bugün en büyük Flamenko gitaristlerinden ve bestecilerinden biri olarak kabul edilen Paco Pena’ya Flamenko’nun olmazsa olmazı dansçılar ve şarkıcılar da eşlik edecek.
Sanatçının bu çok özel konserinde bilet fiyatları 100 TL ile 70 TL arasında değişiyor. Sınırlı sayıdaki öğrenci bileti ise 20 TL’den satışa sunuldu. Konser saat 20.30’da başlayacak. (ANKA )