Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, taşeron işçilerle ilgili kadro konusuna ilişkin, “Bu konuda bir çalışma yaptı hükümetimiz. İki alternatif gündemde, Bakanlar Kuruluna sunum yapıldı, bunlardan birisine karar vereceğiz” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Genel Kurulu’nda dün Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
Taşeron işçilerle ilgili kadro konusuna ilişkin soruya Özlü, “Bu konuda bir çalışma yaptı Hükûmetimiz. İki alternatif gündemde, Bakanlar Kuruluna sunum yapıldı, bunlardan birisine karar vereceğiz” yanıtını verdi.

“30 BİN CİVARINDA İŞ YERİ HEKİMİNE İHTİYAÇ VAR”-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, iş sağlığı hizmetlerini yürütecek iş yeri hekimi ihtiyacının çok yüksek oranlarda olduğunu belirterek, “Yaklaşık 30 bin civarında iş yeri hekimine ihtiyaç var. Şu anda da aktif çalışan iş yeri hekimi sayısı 13.450. Yeterince iş yeri hekimi olmadığı için bu yasayı 2020’ye öteliyoruz ve çalışanları 10’dan 50’ye çıkarıyoruz. Dolayısıyla, hekim yetersizliğinden dolayı bu düzenlemeyi yapıyoruz” dedi.