Ressam Ersoy Ayyıldız, Mersin’in Tarsus İlçesi’nde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın tablosunu yapıp, ailesine armağan etti

Mersin’in Barış Mahallesi’nde oturan Songül ve Mehmet Aslan’ı ziyaret eden Ersoy Ayyıldız, memleketi Sakarya’nın Sapanca İlçesi’nde 2 haftada tamamladığı 2 X 1 metre ebadındaki yağlı boya Özgecan tablosunu aileye verirken duygulu anlar yaşandı. Tabloyu gören anne Songül Aslan gözyaşlarına boğulurken, baba Aslan ise dakikalarca tabloya baktı. Ayyıldız’ın tablonun alt kısmına yazdığı ‘O insanlığın kalbinde yaşıyor, Yaradan’ın huzurunda misafir’ sözleri de aileyi duygulandırdı.

Özgecan’ın adının verileceği Rehabilitasyon Merkezi yapımı için başlatılan yardım kampanyasına destek vermek için önümüzdeki aylarda bir sergi açmayı düşündüğünü kaydeden Ayyıldız, “Özgecan’ın yaşadıkları beni çok etkiledi. Günlerce etkisinden kurtulamadım. Bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüm ve bu resim ortaya çıkmaya başladı. Zaman zaman yemek yemeden saatlerce resim üzerinde düşünüp çalıştığım anlar oldu. Öyle ki bir keresinde hiç ara vermeden 25 saat boyunca bu resim üzerinde çalıştım. Şu ana kadar yaptığım tüm eserlerde kadın vardır ve hep ağlar. Bu olaydan da son derece etkilendiğim için acınızı paylaşmaya geldim. Söylemek istediklerimi tabloda anlattım” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI