AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, ilk ziyaretini yaptığı memleketi Denizli’de, Özgecan davasında çıkan kararı değerlendirdi.

Mahkeme kararının kamu ve ailenin vicdanını rahatlattığını söyleyen Bakan Ramazanoğlu, “Bu karar, bizim talep ettiğimiz bir durumdu. Bu alınan karar, bundan sonraki kararlar için emsal olacaktır ve Özgecan Yasası çıkmadan ilk uygulamasını da gerçekleştirmiş olduk” dedi.
Denizli’nin yeni bakanı Ak Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, ilk ziyaretini seçim bölgesine gerçekleştirdi. Ak Parti Denizli milletvekilleri Nihat Zeybekci, Şahin Tin ve Cahit Özkan ile Ak Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda partili, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nu kent girişinde davul ve zurnacıyla karşıladı. Efelerin oyunlarıyla karşılanan Ramazanoğlu, davul ve zurnacıya bahşiş verdi. Bakan Ramazanoğlu ile beraberindekiler, ardından Ak Parti Denizli İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Bakan Ramazanoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Özgecan Davası’nda mahkemenin verdiği kararla ilgili soruyu yanıtlayan Bakan Ramazanoğlu, “Kamuoyunda Özgecan Davası diye bilinen davanın kararı verildi. Özgecan kızımız, vahşi bir saldırıyla öldürülmüştü. Bu sadece Özgecan’ın ailesini değil, bütün kamu vicdanını yaralayan bir olgu ve süreçti. Hepimizin içerisinde Özgecan ile ilgili yanan bir ateş vardı. Bir anne, kadın ve kardeş, bu toplumda vicdan taşıyan birisi olarak içimiz yanıyordu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak o davaya biz de müdahil olduk. Orada tek şunu söyledik: ‘Asla ve asla iyi hal indirimi, tahrik indirimine müsaade edilmesin’ dedik.