İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle özel eğitim uygulama okullarında eğitim gören zihin engelli öğrencilerin profesyonel spor yapabilmeleri için spor kulübü kuruldu. 

Yeni faaliyete başlayan İnegöl Özel Umutyolu Özel Sporcular Spor Kulübü sporcuları, mart ayında yapılacak yüzme şampiyonasının hazırlıklarına hemen başladı.

İnegöl Özel Umutyolu Özel Sporcular Spor Kulübü bünyesindeki 5 zihin engelli sporcu öğrenci, Doğa Koleji Yüzme Havuzu’nda şampiyonaya hazırlanırken, kulübün kuruluş maksadı hakkında bilgi veren Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Doğru, “İnegöl’de Türkiye Özel Sporcular Federasyonu’nun faaliyetlerine katılabilmek için İnegöl Özel Umutyolu Özel Sporcular Spor Kulübü’nü kurduk. Bunu Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kurduk. Ben bizzat yönetim kurulu üyesiyim. Bu kulübü daha çok zihin engelli öğrencilerimizin gittiği özel eğitim okullarımızda görev yapan öğretmen arkadaşlarımızla birlikte kurduk. Maksadımız İnegöl’de özel eğitim okullarında okuyan engelli öğrencilerimizin spor faaliyetlerine profesyonel olarak iştirakini sağlamak.

FACEBOOK YORUMLARI