Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek: Galibiyeti ilk devre kurtarabilirdik. Ama bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor. Ortaya koyduğumuz oyun, istek ve coşku olarak 3 puanı fazlasıyla hak ettiğimize inanıyorum. 

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Mersin İdmanyurdu 1-1 berabere kaldıkları maçla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, takımının oyunundan ve her geçen gün artan performanstan memnun olduğunu belirterek, ortaya koydukları mücadeleci ve iyi futbolun karşılığını alamadıklarını söyledi.
Özdilek, “İyi oynadığımızı düşünüyorum ancak 1-0’lık skor rakibi oyunda tutuyor. Bu nedenle böyle maçlarda mutlaka ikinci golü bulacaksın ki rakip kısmen de olsa oyundan düşsün. Maç boyunca yaptığımız tek hata golle sonuçlandı. Çok pozisyon yakalamamıza rağmen, final paslarında başarılı olamadık.
Etkili pas organizasyonuyla işi bitirebilirdik” şeklinde konuştu.
Mersin İdman Yurdu’nun karşılaşma boyunca futbol adına fazla bir şey yapmadığını vurgulayan Özdilek şöyle devam etti:
“Galibiyeti ilk devre kurtarabilirdik. Ama bazen evdeki hesap çarşıya uymuyor. Ortaya koyduğumuz oyun, istek ve coşku olarak 3 puanı fazlasıyla hak ettiğimize inanıyorum. Oyuncularım her hafta üstüne koyarak gidiyor. Milli maç arasına galibiyetle girmek isterdik ama olmadı. Çok çalışmayı sürdüreceğiz.”